Skocz do zawartości

opony 185/55/r15


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robertnet

Chciałem kupić Goodyery a sprzedawca powiedział mi że z oponami koncernu goodyear mają problem w wywazeniem

zapewne nie dosłyszałeś sprzedawcy, chodziło mu o goodride, chińskie oponki.

uż prawie dałem się naciągnąć ale najpierw poczytałem o testach opon i wyszło że conti ma ogromne opory toczenia więc auto

będzie więcj paliło.

możesz dać linka do tych testów??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

195 / 60 / R 15 michelin i spalanie miałem

w granicach 4,5 - 5,4

maloya 195 / 65 / R15 spalanie średnio wychodzi 7,4

Nie powiesz chyba że przez opony spalanie wzrosło o 2 litry. :urodziny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtek770i

powiem że tak przez opony spalanie mogło wzrosnąć bo stylu jazdy nie zmieniłem, a z testów różnych opon wynika że tak może być to wszystko zależy od oporów tozenia opony i od wagi opony. A sprawa z tymi problemami wywazania opon z koncernu goodyear się nie przesłyszałem facet od opon tak mówił bo on sam jeździł na danlopach jak wiadomo danlopy należą do goodyear, linku do testów nie dam bo ja te testy mam w gazetach pt. Motor. Po przestudiowaniu wszystkich gazet chyba zdecyduje się na nokiany H

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel1924

Witam, jak duży wpływ na opony ma czas???

 

Mam okazję kupić w miarę tanio dwie opony z dobrym bieżnikiem ok. 6,5 mm, wadą ich jest to że są z 2002 roku, i nie wiem jak były przechowywane itd...

 

Chciałbym je założyć na tył do samochodu, czy może mieć to jakiś negatywny wpływ na jazdę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel1924, czas bywa rózny

moje zimówki z 97 r jeżdżą do dzisiaj :wesoly:

szwagier kupił 3-letnie i tragedia ,bo poprzednik konserwował całą oponę jakimś slikiem!!!

ogólnie nie ma prawa być widać jakichkolwiek spękań, tzw. siatki starzeniowej

guma musi być miękka

jak tego nie obejrzy fachowiec pełną gębą,to nie bierz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Posiadam Opla astre II 1.6 8v kat (75 koników) z 2000 roku wersja edytion 2000 i mam zamiar wyminiec moje kola na jakies wieksze posiadam orginalne oploskie alufelgi 15 i na nich opony 195/55 TOYO i mam problem bo nie wiem czy wybrac 16 czy 17 cali i w tedy jaka opone dobrac do nich?? I jeszcze jedno mam pytanie ponieważ na alufelgach na deklieku jest zamek na kluczyk i niestety poprzedni właściciel nie dał mi go i czy moge gdzies go dokupic czy musze sam sobie go dorobic?? Przepraszam ze tyle pytan ale jestem nowy na tym forum i widze ze panowie sie bardzo dobrze orientuja w opelkach :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wybrac 16 czy 17 cali i w tedy jaka opone dobrac do nich??

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,-,dobor,rozmiaru,opon,204.html

I jeszcze jedno mam pytanie ponieważ na alufelgach na deklieku jest zamek na kluczyk i niestety poprzedni właściciel nie dał mi go i czy moge gdzies go dokupic czy musze sam sobie go dorobic?

http://forum.opel24.com/jaki-klucz-do-odkrecenia-ochrony-piasty-kolaastra-vt53150.htm?highlight=klucz+uniwersalny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy.

Czytam i czytam i nic nie mogę znaleźć! :maruda:

 

mój opelek w standardzie ma 195/60/15 i pytanie???

 

 

Czy mogę założyć 195/65/15 wiadomo opona dużo tańsza od tej wyżej? Ale boję się, że może obcierać, że profil za wysoki? Mój silnik to 2.0 16V gdzieś czytałem że ma inne zawieszenie niż 1.4, 1.6................

 

 

Tak więc króciutko i na temat można ------ czy nie?

 

 

Ps. Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

 

usunąłem CL, /zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego JACHU !

 

Przeczytałem nie jeden już taki artykuł i nie obchodzi mnie żadne ET, żadne przekłamanie licznika i tak dalej............. :prosze:

 

 

Napiszę Ci po chłopsku.................. i żebym nikogo nie obraził :maruda:

 

Przy********* wyższym profilem w błotniki, czy nie?

 

bez przekleństw, robertnet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności