Skocz do zawartości

opony 185/55/r15


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pawel1924, 195/65R15 to nieco za duża opona i nie ma jej w rozmiarach astry G

dla niektórych,to nie robi róznicy,ale wg mnie ten rozmiar zmuli astrę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumiałość.

Chciałbym sie Was poradzić w sprawie zakupu felg i oponek do mojej zabawki Astra 2 hb 1,7, obecnie mam zimówki 185/65/15 na stalkach a planuje zakup alumów Link czy one bedą odpowiedznie??

dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aston dzieki za szybką odpowiedź a jakie oponki proponujesz bo rozmiar chyba bedzie 205/55 lub 215/55 ale moze jakieś konkretne typy??

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SviW, takie rozmiary są dedykowane do AG 1.7TD żeby licznik nie przekłamywał:

185/65 R14, 195/60 R15 lub 205/50 R16

do do konkretnych typów to wszystko co z fabryki porządnej marki: Goodyear, Continental, Nokian, Yokohama,Michelin ewentualnie z tańszych coś z Uniroyal, Kleber, Fulda byle nie chińszczyzna jakieś Wanli czy Linglong

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Lukasz23

Witam Mobilki mam pytanie posiadam astre f i zamierzam kupic nowe opony letnie obecnie ma 195/50/r15 tylko zastaniawiam sie czy moge założyć na te felfi 185/60/15 Czy ktos mi doradzi chyba ze mi podpowie jakie bym móg ewentualnie załoyc???

 

[ Dodano: Pon Maj 10, 2010 19:59 ]

Witam Mobilki mam pytanie posiadam astre f i zamierzam kupic nowe opony letnie obecnie ma 195/50/r15 tylko zastaniawiam sie czy moge założyć na te felfi 185/60/15 Czy ktos mi doradzi chyba ze mi podpowie jakie bym móg ewentualnie załoyc??? ( i nie zanm ET felgi)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawelek82B

Witam, od jakiegoś czasu wypytywałem głównie zibiego o rozmiary felg do astry itp. W końcu udało się kupić co chciałem. Trafiły mi się felgi z vectry. W sumie cały romans kosztował mnie nie cały 1000 zl. Jestem zadowolony z zakupu. Założyłem na nie oponki 205/50/16. Mam już tankowanie za sobą i nie widzę różnicy w spalaniu, o co się niektórzy obawiają, jak wcześniej czytałem. Kolega oponiarz powiedział że czasem może spalanie podskoczyć ale różnice nie powinny być zauważalne. Jak zrobię fotki to wrzucę na forum. Wielkie dzięki dla zibiego, konkretny gość. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtek770i

Chciałem kupić Goodyery a sprzedawca powiedział mi że z oponami koncernu goodyear mają problem w wywazeniem, czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat. Jeszcze sprzedawca powiedział mi że najlepsze są opony continental i już prawie dałem się naciągnąć ale najpierw poczytałem o testach opon i wyszło że conti ma ogromne opory toczenia więc auto będzie więcj paliło.

 

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 16:41 ]

A o tym że spalanie zalezy od opon przekonałem się doskonale, wcześniej jeździłem na oponach fabrycznych 195 / 60 / R 15 michelin i spalanie miałem w granicach 4,5 - 5,4 tak mi wychodziło z obliczeń, a teraz jak mam maloya 195 / 65 / R15 spalanie nie jest mniejsze niż 6 litrów tak średnio wychodzi 7,4 , tragedia, i jezdze ciągle tymi samymi drogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności