Skocz do zawartości

opony 185/55/r15


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbyszek670

mój opelek w standardzie ma 195/60/15 i pytanie???

Coś tu pokręciłeś z tymi wymiarami opon.

Czy mogę założyć 195/65/15 wiadomo opona dużo tańsza od tej wyżej?

Bo ta opona jest wyższa od tej standardowej :prosze:

Przykład:

195/60=117mm wysokości boku bieżnika

195/65=126,75mm wysokości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Skąd piekarz może wiedzieć jakie ma zawieszenie? Słyszałem tylko że 2.0 16V benzynowe mają inne zawieszenie, a po czym to poznać to nie wiem? Może jakieś sugestie, albo podpowiedzi żebym mógł sam sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Skąd piekarz może wiedzieć jakie ma zawieszenie? Słyszałem tylko że 2.0 16V benzynowe mają inne zawieszenie, a po czym to poznać to nie wiem? Może jakieś sugestie, albo podpowiedzi żebym mógł sam sprawdzić?

W książeczce instrukcji obsługi samochodu pisze jakie opony i zamienniki można stosować do typów silników. :prosze:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek .............. :prosze: instrukcję to ja czytałem już milion razy i z tego co dobrze pamiętam dla żadnego silnika nie ma tam opon o profilu 195/65/15, a wiem że dużo osób na takich oponach jeździ. Ja się pytam właśnie takich osób, a zwłaszcza z takim silnikiem jak mój czy czasami nie obcierają o błotniki. To tyle? :maruda:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lalunia, jeżeli wchodzą 2 palce między błotnik,a oponę,to 195/65R15 wejdą

jedyny problem z wyzszymi oponami w astrze 2 dotyczył zamiany 205/50R16 na 205/55R16

oczywiscie przy obnizonym zawieszeniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Zbyszek .............. instrukcję to ja czytałem już milion razy i z tego co dobrze pamiętam dla żadnego silnika nie ma tam opon o profilu 195/65/15,

To jeżeli nie ma to producent nie przewidział tego typu rozmiaru opon do Twojego silnika a to że ktoś tam sobie zastosował to jego indywidualna sprawa, generalna zasada to stosować zamienniki opon jakie producent przewidział i po kłopocie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku, jeżeli opony które mnie interesują w rozmiarze 195/60/15 kosztują ponad 210zł, a opony w rozmiarze nie przewidzianym przez producenta jak to piszesz czyli 195/65/15 tej samej marki kosztują 150zł to Ty byś się nie zastanawiał:lol::COOL:?:lol:?:lol:

A wiem że dużo osób jeździ na rozmiarze nieprzewidzianym przez producenta, więc pytam się o poradę ...................... jak ich lalunie sprawują się na "nietypowym" rozmiarze. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

które mnie interesują w rozmiarze 195/60/15 kosztują ponad 210zł,

Znalazłem nawet po 190 zł.

A taka będzie różnica w wysokości opon jakie chcesz zastosować;

195/60R15-615mm to jest wymiar całej średnicy koła po obwodzie

195/65R15-634,5mm tak że całe kolo będzie tylko 2 centymetry wyższe od tego w oryginale, a szerokość jest ta sama to obcierać nie powinno, ważne abyś zastosował współczynnik nośności opony a to ze względu że masz autko w kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności