Skocz do zawartości

Problem z zawieszeniem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z tylnim zawieszeniem, gdy tylne kola wpadaja w dziure slychac stuki jakby miala cos sie urwac, do tego zarzuci tyl auta, bylem dzis na stacji diagnostycznej sprawdzili cale zawieszenie i niby wszystko gra, amory maja po 80%. Czy moga to byc tzw banany do wymiany? Moze ktos cos poradzi ... Druga sprawa powyzej 120km/h auto wpada w wibracje co moze byc tego przyczyna ?

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kola byly wywazane miesiac temu bo byly zakladane oponki na aluski, jezeli chodzi o amory to nalepiej zeby je sprawdzic trzeba bylo by je sciagnac ? czy jest inna mozliwosc ich sprawdzenia ?

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Druga sprawa powyzej 120km/h auto wpada w wibracje co moze byc tego przyczyna ?

W swojej VC też miałem taki przypadek że auto wpadało w wibracje powyżej 130 km (nie zawsze ale czasem wkur....o) pomogło przesunięcie opony o 180* na przedniej feldze i wibracje ustały :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odkrecilem tylne kola, zauwazylem ze gumki w tuleji tylnej zwrotnicy laczace z dolnym wachaczem sa poprzerywane czy moga one powodowac pukanie oraz zarzucanie tylu na dziurach ? Czy ta tuleja bedzie odpowiednia http://allegro.pl/wahacz-tuleja-tuleje-tyl-signum-vectra-tylko-c-i1519941485.html czy ktos moze ma cos lepszego do zaproponowania ? pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

zauwazylem ze gumki w tuleji tylnej zwrotnicy laczace z dolnym wachaczem sa poprzerywane czy moga one powodowac pukanie oraz zarzucanie tylu na dziurach ?

Każdy luz w zawieszeniu może powodować pukanie i zarzucanie tyłem samochodu po wpadnięciu w dziurę.

 

czy ktos moze ma cos lepszego do zaproponowania ?

Porównaj sobie ceny;

http://www.sklep.szpot.pl/c/pl/4_6/1/1/0/short/zawieszenie.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wizyta u mechanika zalatwila wszystko, okazalo sie ze banany do wymiany . Po wymianie wszystko wporzadku :D nic nie stuka nie rzuca tylem, tylko zaczela tylnia klapa trzeszczec , czy mozna ja na zamku wyregulowac ? czy tylko na odbojnikach ? moze ktos juz to robil ? czekam na porade pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

tylko zaczela tylnia klapa trzeszczec , czy mozna ja na zamku wyregulowac ? czy tylko na odbojnikach ? moze ktos juz to robil ?

Jeżeli szczeliny mają szerokość 4-5 mm a klapa nie wystaje to nie ma co regulować klapy tylko podkręć na odbojnikach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość ARTURO80

Witam jeżeli chodzi o tuleje w wahaczach tylnych tzw. banany to z reguły wymienia się tuleje pływające które występują osobno i nie ma sensu wdawać się w koszta i kupować całych wahaczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności