Skocz do zawartości

Astra IV wysokie spalanie demontaż DPF


Gość Jacek77772

Astra IV 1.7 CDTI 110KM spalanie  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie jest ?rednie spalanie w cyklu miejskim (Astra IV CDTI 1.7 110KM)

    • 4-5 litrów
      0
    • 5-6 litrów
    • 6-7 litrów
    • 7-8 litrów
    • 8-9 litrów
    • 9-10 litrów
    • 10-11 litrów
      0
    • 11-12 litrów
    • 12-100 litrów
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacek77772

Witam w związku z bardzo wysokim spalaniem mojej Astry 1.7 cdti 110KM wynoszącym przy jeździe na krótkich odcinkach(8-10km) w mieście ok. 12 l rozważam demontaż filtra DPF . Czy jest to w ogóle możliwe? Jaki jest orientacyjny koszt? Jak jest z chiptuningiem tych silników? Czy rzeczywiście spalanie spada?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w związku z bardzo wysokim spalaniem mojej Astry 1.7 cdti 110KM wynoszącym przy jeździe na krótkich odcinkach(8-10km) w mieście ok. 12 l rozważam demontaż filtra DPF . Czy jest to w ogóle możliwe? Jaki jest orientacyjny koszt? Jak jest z chiptuningiem tych silników? Czy rzeczywiście spalanie spada?

 

moja Astra Co prawda 2009 ASTRA H GTC , ale mam silnik Z17DTR Eco-FLex ( 125KM) to jest trochę mocniejsza wersja A17DTJ , silnika który ty masz, w lato spalanie miedzy 6 - 6,5 l w miescie , z klimą 7 -7,5 L DPF wypala się częściej niz w silnikach fiata ... na mieście co 200 km . do niedawna myślałem ze coś jest nie tak , wszyscy piszą iz DPF wypala im się co 400 km ... wkurzyłem sie wiec i na początku marca oddałem Auto do ASO jest na gwarancji , stało 2 dni ... sprawdzili wszystko co było do sprawdzenia zmienili Soft, poproszono abym przyjechał po na następnym wypalani się DPF , przyjechałem i znowu dwa dni w serwisie w końcu napisali do GM zapytanie , dlaczego DPF wypala sie co 200 km , odpowiedz dostali tego samego dnia w silnikach Z17DTR oraz Z17DTJ eco-flex w jeździe miejskiej DPF może wypalać się co 200 km za to krótko ( 5-8 minut ), nie powinno przybywać oleju ... Dosłownie taka dostali odpowiedz .

oczywiście to ma znaczenie na wzrost spalania , lecz przestałem się przejmować ale nadal ja mam prawie o połowę mniejsze spalanie niż ty ... ... 12 L jak w twoim przypadku to nie jest normalne ,

Demontaż DPF w silnikach 1,7 podobno na razie nie jest możliwy ,tzn. ktoś montował emulator takie elektroniczne urządzenie które wskazuje iż zapełnienie DPF jest zerowe , ale czy to działa ? DPF wywalają z silników 1,9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMVHO duze spalanie wynika wlasnie z krotkich odcinkow - silnik niedogrzany...

napisz cos wiecej o aucie, stylu jazdy, itd...

co do wywalenia dpf'a - orbit juz napisal...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek77772

Co do stylu jazdy to nie jest to maksymalny ecodriving ale tez nie ciągne samochodu do odcięcia. Zmiany biegów w zakresie 2-3,5 tys obrotów. Spalanie na trasie jest ok ok 6,5 l. Raz nawet udało się zejść do 4,5 :D ale chciałem wiedzieć czy DPF ma wpływ na spalanie miejskie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek77772

jedz na wypalenie programowe-wymuszone techem bo albo zabity jest dpf albo poprostu auto ma nalatane z 500 tys km w rzeczywistosci i stąd jest problem.

Samochód kupiłem nowy i ma zrobione 11 tys :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz na wypalenie programowe-wymuszone techem bo albo zabity jest dpf albo poprostu auto ma nalatane z 500 tys km w rzeczywistosci i stąd jest problem.

 

wesoł, to co proponujesz koledze to bardzo zły pomysł ... ja miałem podobna sytuacje, zrobiłem wypalanie OP-Comem , nie pomogło ... w tym wypadku wypalanie statycznie nie daje NIC !

W nowych silnikach 1,7 to nie DPF się zapycha a komputer wadliwie oblicza inicjacje wypalania ... W moim przypadku zmiana oprogramowania wydłużyła cykle o około 30 % , proponuje Autorowi udać się do ASO, Auto jest na gwarancji niech kombinują ...

 

kompletnie nic nie dało ... powtarzam to nie DPF jest zapchany tylko Komputer źle nalicza cykle ... krótkie dystanse częste włączanie i wyłączanie to rejestruje Komputer , nie dogrzany silnik i niskie temperatury otoczenia to ma kolosalny wpływ na częstotliwość wypalania takze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności