Skocz do zawartości

check engine


Gość waldi0077

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy. Posiadam Astrę G z silnikiem z16xep od jakiegoś czsu mam z nią problem. Zapala się kontorlka check engine, jeżdze do róznych mechaników podłączają komputer i za każdym razem wychodzi niewłaściwe paliwo. Zmieniam stację paliw tankuję i po kilku dniach ponownie zapala się kontrolka. Ponownie jadę do mechanika kontrola komputerem, wykazuje ponownie niewłaściwe plaiwo i tak w kółko. Sytuacja jest irytująca. Może ktoś miał podobny problem i poradzi mi gdzie szukać przyczyny tego zjawiska. Mechaników już zmieniałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za każdym razem wychodzi niewłaściwe paliwo.

... podaj nr błędu i jeśli wiesz - jaki czujnik podaje tą informację ... a może trzeba filtr paliwa wymienić ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod błedu to P0173 - inni mechanicy mówia mi tylko, że mam niewłasiwe paliwo. Flitr paliwa wymieniałem dwa razy, czyściłem również zbiornik. Po tej operacji nadłużej chodził bez błędów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zalał porządny czyścik do układu paliwowego na cały zbiornik paliwa - polecam BG44K - bezkonkurencyjny w skali światowej - trudno kupić w detalu w PL bo to profi chemia serwisowa ale mogę w tym pomóc :SMILE: czyni cuda... a przy naszym paliwie :ANGRY: magia niezbędna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod błedu to P0173

 

Musiałbyś się zorientować , czy u Ciebie nie ma ręcznego korektora liczby oktanowej paliwa . W silnikach XEL jest , wiec może u Ciebie też i wtedy by było po sprawie . Jeśli go nie ma , to chyba komp szwankuje.

Ps. Źle przeczytałem opis silnika - chodziło o SE - więc opcja korektora raczej odpada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czyścik stosowałem. Wczoraj mechanik poradził mi zaślepienie pochłaniacza opar benzyny(filtr węglowy), który może być uszkodzony i do układu plaiwa dostaje się powietrze, to może ponoć generować błędy. Poinformuję o rezultacie operacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo ciekawy jestem czy coś to pomoże. Mam taki sam silnik i bardzo podobny problem (P0170), z który już się z 1,5 roku bujam. Mechanik sprawdził wszystko według procedury z TIS ( czyli od zbiornika począwszy a na wydechu skończył) i nic, wszystko sprawne. Zaktualizował również oprogramowanie sterownika silnika a błąd jak się pojawiał tak się pojawia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod błedu to P0173 - inni mechanicy mówia mi tylko, że mam niewłasiwe paliwo.

 

Grunt ,to sugestia.Przejrzałem anglojęzyczną wersję błędów i to chyba jest inaczej

P 0173 Heated Exhaust Gas oxygen ( HEGO) sensor

Heated- podgrzewać, Exhaust- spaliny , Gas-paliwo, Oxygen - tlen ( tak łopatologicznie ze słownika). To chyba będzie niewłaściwa praca którejś z sond lambda - problemy z grzałką sondy.Warto sprawdzić na jakimś op-comie , czy czyś podobnym parametry pracy sond podczas pracy silnika.( rozrzut napięcia)

Ps. Znalazłem polskie tłumaczenie.

P0170 Czujnik O2 ( bank1) -usterka dostrajania paliwa

P0173 Czujnik O2 (bank 2) - usterka dostrajania paliwa.

Wynikałoby z tego , że jeden z was ma problem z sonda przed katalizatorem , a drugi za

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz badałem OP-COM'em pracujący silnik, napięcie na sondzie waha się w zakresie 70mV do 710mV (od mini do max w ciągu 3s ) Ciężko uchwycić błąd gdyż check engine zapala się raz na 600km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności