Skocz do zawartości

,,pisk w kabinie"


Gość kinu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, rzadko szukam dziury w całym ale ostatnio zauważyłem, że po uruchomieniu już rozgrzanego silnika słyszę w kabinie dziwny pisk albo nie wiem jak to nazwać może takie buczenie, albo lepiej taki cichy ciągły sygnał. Nie jest to głośne ani za bardzo dokuczliwe, nie jest to też na pewno związane z jakimś ,,paskiem". Pojawiło się to teraz w okresie wiosennym.I właśnie mam w związku z tym pytanie do posiadaczy Asterek 1.7dti. Mieliście podobne objawy, a jak tak to ,,koniec" jakiej części tak się objawia. Może pompy wody bo jej jeszcze nie zmieniałem. /2001 rok 159000 tys. przebieg/Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dźwięk jest słyszany w kabinie, pod maską nie mogę go usłyszeć bo głośno. Z rana na zimnym silniku tego nie słychać. Teraz stwierdziłem, że może to być tak jakby powietrze uchodziło przez jakąś małą dziurkę, no nie wiem coś w tym stylu. Ale ostatnio miałem większy problem bo po roku od regeneracji padł mi sterownik, w trasie i holowanie. Regenerowane sterowniki coś mojej Astrze nie służą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość wojtach

Też mam taki pisk ale przy obrotach poniżej ~960 i też latem na ciepłym silniku. Ciężko mi dojść co to może być, pompę wody, paski miałem zmienione i nic się nie zmieniło...Może alternator powoli szlak trafia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość muzetus

Pewnie masz to samo co ja od 3 lat, czasem piszczy czasem nie. Z tego co doszedłem jest to od wspomagania kierownicy. Nie wiem czy to siada wspomaganie czy nie. Przez 3 lata jest tak samo cały czas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtach

Pewnie masz to samo co ja od 3 lat, czasem piszczy czasem nie. Z tego co doszedłem jest to od wspomagania kierownicy. Nie wiem czy to siada wspomaganie czy nie. Przez 3 lata jest tak samo cały czas

dokładnie czasami tak czasami nie...latem bardzo często. Kręcenie kierownicą u Ciebie ma jakiś wpływ ? Jak doszedłeś, że to od wspomagania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario84pl

Witam

Mam inny silnik ale objawy podobne. Też słychać delikatny pisk, który ustaje jak próbuje przekręcić kierownice. Kręcąc kierownicą jak tylko napotkam opór to pisk ustaje.

Nie wiem z czego to wynika, ale widzę, że widocznie TTTM a pisk wydobywa się jakby właśnie z pompy wspomagania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość muzetus

Po prostu chyba ze starości piszczy, może ma jakieś luzy już i wpada w wibracje. Częstotliwość piszczenia jest przez 3 lata taka sama. Ja zostawiam to w spokoju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odgrzewam temat.

 

Od pewnego czasu zaobserwowałem też taki cichy pisk. Pojawia się on na niskich obrotach. Po dodaniu gazu pisk znika. I co ciekawe, słychać go tylko w kabinie. Na pewno nie jest to dmuchawa, paski, ani wspomaganie kierownicy (po kręceniu kierownicą jest inne charakterystyczne buczenie pompy. Ten pisk mnie ostro wnerwia. Aha, samochód przeszedł przegląd, wymieniono filtry oleju, powietrza, wymieniono olej, nabito klime. Oczywiście na przeglądzie nic nie piszczało i nie mogłem pokazać magikom.

Może ktoś już zdiagnozował ten problem?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności