Skocz do zawartości

coś klika w aucie podczas jazdy ( w kabinie, pod maską )


Gość PioGor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PioGor

Witam

Posiadam Vectrę b XEL i od niedawna mam niepokojący dźwięk podczas jady ok 90 -100 km/h i wyżej. Cos jakby klikało tak niejednolicie, przełączało jakby jakis elektrozawór( coś elektrycznego )Ciężko zdiagnozować na postoju tak sie nie dzieje. Powiem ze autko normalnie ciągnie nie szarpie. Z kodów odczytałem tylko egr co zawsze wychodzi ele to nie to. Prosze o pomoc gdzie to źródło szukac może ktoś coś miał podobnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xflash

Cos jakby klikało tak niejednolicie, przełączało jakby jakis elektrozawór( coś elektrycznego )

Ja miałem takie coś, ale niezależnie od prędkości. Był to po prostu przekaźnik od wentylatora chłodnicy (na płycie z bezpiecznikami od tyłu)który nie mógł się prawidłowo załączyć, bo był walnięty jeden z czujników w chłodnicy. Było słychać cykanie + jakby zwarcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PioGor

Oooo i wreszcie się doczekałem jakiejś odp. Jak dojść który przekaźnik jest walniety? wszystko się ok załącza tzn podbije temp w korku to jest wentylator. Gdzie szukać tych przekaźników w silniku w tym pudełeczku i jak je zdiagnozować który walniety - prosze pomóżcie bo spać nie mogę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xflash

Oooo i wreszcie się doczekałem jakiejś odp. Jak dojść który przekaźnik jest walniety? wszystko się ok załącza tzn podbije temp w korku to jest wentylator. Gdzie szukać tych przekaźników w silniku w tym pudełeczku i jak je zdiagnozować który walniety - prosze pomóżcie bo spać nie mogę

U mnie przekaźnik nie był walnięty, tylko nie mógł się załączyć przez uszkodzony czujnik temperatury, a udało mi się to wyczaić na postoju jak silnik się rozgrzał i wentylator miał zamiar się włączyć. Położyłem się na plecach i zobaczyłem że po drugiej stronie płyty z bezpiecznikami też są przekaźniki i jeden w środku iskrzy, a wentylator w momencie cykania/iskrzenia nie mógł normalnie wystartować. W Viki B są chyba tylko po jednej stronie płyty, a gdzie są pod maską to nie wiem.
jak je zdiagnozować który walniety
Jeżeli w ogóle to przekaźnik tak słychać u Ciebie, to ciężko mi stwierdzić od czego on może być, a przyczyna, że nie załącza prawidłowo może tkwić w czymś innym. Jeśli dźwięki dochodzą z komory bezpiecznikowej to otwórz pokrywkę bezpieczników i jak zacznie cykać wsadź rękę to powinieneś wyczuć jakby coś stukało. Jeżeli uda Ci się np wyczuć konkretny stukający przekaźnik to z rozpiski sprawdź do czego on służy.

podczas jady ok 90 -100 km/h i wyżej

czyli na postoju i podczas wolnej jazdy tego w ogóle nie słychać...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PioGor

podczas postoju właśnie nie słyszę i jak przygazuję i przytrzymam np na 3000 obr/min tez nie . Spróbuję najpierw np powyciągac wszystki i powsadzać może któryś nie łączy a jak nie to elektryk tylko co mam mu powiedzieć gdzie ma szukać i co jak na postoju tego nie wyczaii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xflash

co mam mu powiedzieć gdzie ma szukać i co jak na postoju tego nie wyczaii.

to musisz go wziąć na przejażdżkę.

 

Spróbuj najpierw się przysłuchać podczas jazdy czy cykanie pochodzi z miejsca gdzie są bezpieczniki/przekaźniki i jak pisałem wcześniej spróbuj wyczuć ręką. Wtedy ewentualnie będziesz mógł wykluczyć przekaźniki wewnątrz samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności