Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem. Świecaca kontrolka ładowania


Gość maarcin_89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maarcin_89

Witam

Mam Corse B 1.5 D 95 rok silnik Isuzu

Dwa dni temu. Nie wiem dlaczego podczas jazdy wyłaczyło mi sie radio. Pożniej gdy wyłaczyłem silnik chcac go nastepnie odpalic . Niestety bez efektów

Zaczeła mi sie swiecic kontrolka od ładowania i ręcznego hamulca

Samochód odstał noc. Rano po włożeniu naładowanego aku. Odpalił. Kontrolki zgasły ale po przegazowaniu.

I myslałem ze to wina akumulatora

Wiec cały happy jezdziłem dalej

Dzisiaj niestety jadac zapaliły sie kontrolki wyzej wymienione przy wolnych obrotach. gasna one przy wyższych ale wtedy i przygasa wyswietlacz.

Po kazdej przejazdzce auta nie dało sie juz odpalic. Gdy te kontrolki sie zapalaja z prawej stronny w słupku puka przekaźnik

(przekaznik został wymieniony)

Mierzone było miernikiem ładowanie. było ok 11 a po właczeniu świateł spadło na 10

Gdy doda sie gazu zaczyna wariowac ponizej 10 (raz 6, raz 10 i tak wkólko)

W czym tkwi problem. Alternator był 5 miesiecy temu wymieniany na regenerowany.

czy to moze byc wina paska. co prawda nie słychac zeby sie ślizgał

Pomocy. Potrzebuje auto do pracy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator był 5 miesiecy temu wymieniany na regenerowany.

więc powinien byc na gwarancji i proponuję go reklamować...

 

Zywcem widac ze problem jest z alternatorem, wygląda na to że rozpada się regulator napięcia...

Ładowanie przy właczonych wszystkich odbiornikach prądu nie powinno byc poniżej 13,7V...

 

Przy okazji akumulator tak traktowany też niedługo nada się tylko na śmietnik...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poniewaz to diiesel bez duzej ilosci elektroniki, to jak zapalisz to troche bedziesz jezdzil... tyle ze w ten sposob calkowicie rozwalisz akku. sprawdzic czy nie ma gdzies zwarcia (gdzies duy prad ucieka) i reklamowac altka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość black beast

Dokłądnie tak jak koledzy piszą... Najwidoczniej po objawach regulator napięcia pada chyba że jakiś głomb tak przylutował diody że połączenia się rozerwały i przy wibracjach gdzieś raz styka a raz nie.... Dawaj go na reklamację i tyle... Nie ma co za bardzo kombinować...

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszą koledzy alternator do wymiany u mnie jest ładowanie ok 13.7 kiedyś też przez to przechodziłem kabelki,odpalałem jedziłem zgasiłem silnikznowu odpalanie na kablach ładowanie miałem 12,5 :) bez świateł hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maarcin_89

no tak ale na zwrot z reklamacji bede czekał z 2 tygodnie pewnie.

zaraz podjade do elektryka to mi powie co jest piec tak dla pewnosc

i najwyzej niech rozbiera ten nowy. bo auto potrzebuje na jutro. niesety taka mam prace

no chyba ze uda mu sie wskrzesic stary ale watpie. patrzac na to jak on wyglada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze uda mu sie wskrzesic stary ale watpie. patrzac na to jak on wyglada

oddać samemu do dobrego mechaniora do regeneracji, jesli sam nie umiesz go rozebrac i powymieniać co trza....

 

ale na zwrot z reklamacji bede czekał z 2 tygodnie pewnie.

zależy od firmy niektórzy wymieniają od razu lub poprawiają co zdziadowali i nie czeka się 2 tydnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maarcin_89

dzisiaj juz jest lepie bo ładowanie ok 12,5 a przy właczonych światłach 11

nie wiem czego wina

samo sie naprawia

podobno swiece żarowe cały czas sie grzeja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece grzeją długo ze 3 min od odpalania silnika ale nie cały czas, w tym czasie jest bardzo niskie ładowanie(dlatego sprawdza się przy nagrzanym silniku). takie ładowanie jak 12,5 to żadne ładowanie powinieneś mieć grubo ponad 14 bez odbiorników

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności