Skocz do zawartości

brak iskry auto nie pali na ciepłym silniku


Gość Jimmy2222

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jimmy2222

Witam mam problem z oplem astrą 1.4 V8 r.93. mianowicie rano wsiadam do auta i odpala bez problemu na krótkich trasach np. na zakupy czy do dziewczyny odpala od "pierwszego kopa". ale po przejechaniu paru kilometrów (do pracy mam ich 20) nie chce palić. zajeżdżam do pracy i auto stoi 8h i gdy nie chce palić po trzymaniu go na rozruszniku powiedzmy 2-3min odpala i jadę do domu..zgaszę go i po kilku sek nawet minutach odpala bez problemu ale jak postoi 15min to nie odpala i znowu "kręcę go" jakieś 2-3min. mam zainstalowany gaz ale ostatnie kilometry robię na benzynie i też nie odpala. wymieniłem już cewkę moduł zapłonowy aparat zapłonowy świece i kable WN..po podpięciu pod komputer pokazał mi sondę lambda i silniczek krokowy (wymienię jutro). jak nie chciał palić sprawdzałem iskrę (kabel WN + świeca do silnika i jej nie było). problem pojawia się zazwyczaj po przejechaniu dłuższej trasy lecz później nawet po postoju powiedzmy 1h nie odpala dopiero po dłuższym "kręceniu". Mam cichą nadzieję że to nie sterowniki ale mój elektromechanik kazał najpierw wymienić sondę lambda a wiem że sonda ta nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o zapłon..więc kończąc tą wypowiedź zapytam.....jakieś pomysły co to może być??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jimmy2222

moduł zapłonu wymieniałem na nowy jakiś tydzień temu..a działo się tak już wcześniej..tylko rzadziej więc zignorowałem usterkę aż się rozleciało na dobre.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jimmy2222

ogólnie rzecz biorąc wymieniłem silniczek krokowy i sondę lambda..i nic..dalej nie pali. sprawdzałem auto na innym komputerze (sterowniku silnika) nie pali..wymieniłem przekaźnik od pompy paliwa dalej nic. sprawdzałem auto na innym aparacie zapłonowym i też nic. Auto nie ma iskry i nie kropelkuje więc tak jakby był odcięty zapłon (brak iskry brak paliwa) ale nie mam i nigdy nie miałem autoalarmu.. Brakuję mi już pomysłów a bardzo chcę doprowadzić to autko do porządku..więc Panowie (i Panie) błagam pomóżcie! jakiekolwiek pomysły są mile widziane..nawet te z pozoru głupie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesiek1

To teraz zacznij od sprawdzania wiązki, mas i plusów.

Może ekran z kabla z czujnika Halla masz na przykład przetarty.

Wyjmij aparat, ale niech bedzie podpięty kablami, podłącz jedną świecę luźno, żebyś widział, czy jest iskra i ręcznie przekrecając napędem aparatu powinieneś uzyskać iskrę na świecy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jimmy2222

auto trafiło do elektro-mechanika w celu wymienienia wiązki:) zlokalizowano 6 "luźnych wtyczek" mnóstwo taśmy izolacyjnej a niektóre "profesjonalne" połączenia były skręcone "na krótko"..pozdrowienia dla fachowca który to robił..wiązka jakby nie z tego auta..mam nadzieje że po wymianie będzie jeździć..dam znać co i jak..dziękuję za podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jimmy2222

odebrałem auto od mechanika..kable porobione ale dalej ten sam problem..u mechanika pochodziło trochę potem zgasło i już nie odpaliło..znowu po 2-3min kręceniu rozrusznikiem odpaliłem i dojechałem pod dom..nie mam już pomysłów co to może być..podrzućcie jakieś pomysły..gdzie może zanikać iskra? co może powodować brak iskry i jednocześnie wtrysku? może ktoś zna jakiegoś dobrego fachowca od zapłonu? z góry dziękuję za podpowiedzi:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Jimmy2222

i wszystko jasne..po długich poszukiwaniach wyłoniła się prosta odpowiedź..komputer! to on płatał takie figle i jestem w trakcie poszukiwania nowego "używanego|" do tego modelu..choć zauważyłem że wystarczy w niego lekko puknąć i autko odpala od razu..niestety regeneracja jak to zwą na allegro przekracza dwukrotnie cene komputera na szrocie.. pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności