Skocz do zawartości

Astra i jej dziwne obroty na biegu jałowym.


Gość bartosz692

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz692

posiadam Astre 1 silnik 1.4 LPG i mam problem :| a mianowicie , wymieniłem kopułkę palec, silniczek krokowy, czujnik temperatury (ten co odpowiada za ssanie) byłem u mechanika, i nic nie znalazł mówił ze z takim przypadkiem sie nigdy nie spotkał. A objawy tego to: na zimnym silniku pracuje w miarę ok ale gdy silnik się rozgrzeje, to jego obroty podchodzą do 1500, i po chwili spadają do 1000, i tak non stop. Nie ma różnicy czy to na gazie czy tez benzynie. Pomocy:| bo już nie mam głowy pół silnika i elektroniki wymienionej a tu lipa. Dodam ze samochód ma apetyt na gaz i benzynę, dynamika jazdy wszystko ok. tylko bieg jałowy do bani. Po odczytaniu błędu wyskoczył błąd 34 czyli czujnik ciśnienia w kolektorze - zbyt niskie napięcie. Co to? i gdzie to się znajduje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd 34 czyli czujnik ciśnienia w kolektorze - zbyt niskie napięcie

 

Witam. Jako że masz system wtrysku paliwa GM-Multec , to kod 34 należy interpretować jako problem z MAP sensorem ( EGR nie masz)- Manifold Absolute Pressure ( MAP)

Może gdzieś wężyk podciśnienia łapie powietrze , ale jak ma większy apetyt na paliwko , to raczej wina map sensora - z tego co wiem , to on ma dużo do powiedzenia w tej kwestii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz692

Kolego A czy ten map sensor bo ja trochę taki zielony ;d to jest ten głowny komputer samochodu? a dodam jeszcze ze silnik strasznie sie grzeje po zrobieniu kilometra max do silnika nie mozna dotknąc reki:| to chyba nie jest normalne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz692

Troche nie skojarzyłem, ale ten czujnik wymieniałem:| faktycznie błędu "check" nie czytał ale poprawy tez nie było, jestem juz tak zdesperowany ;D ze chyba potnę ten samochód ;|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik strasznie sie grzeje po zrobieniu kilometra max do silnika nie mozna dotknąc

 

Musisz dotknąć chłodnicy , czy jest cała ciepła- czy tylko góra. To samo z przewodami do chłodnicy - górny jest dość gorący , a dolny ( wychodzący z chłodnicy) z reguły letniawy ( jak jest zimny to nie dobrze). Nie wiem jaki masz wskaźnik temperatury - stopnie celcjusza ,czy jeszcze bez skali celcjusza ( wtedy wskazówka powinna oscylować wokół środka).

 

Troche nie skojarzyłem, ale ten czujnik wymieniałem

 

Ja autko z tym sinikiem miałem parę lat temu i problemów z nim nie było , więc tak dobrze go nie znam . Zdarzało się , że sporadycznie podnosiły mu się obroty na luzie , ale wystarczyło 1-2 razy wcisnąć hamulec i wszystko wracało do normy. Map sensora kojarzyłem z " modułem" ( mały plastikowy naleśnik o powierzchni pudełka od zapałek , przykręcony do karoserii pod cewką na lewym błotniku - to raczej się nie zmieniło.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Musisz dotknąć chłodnicy , czy jest cała ciepła- czy tylko góra. To samo z przewodami do chłodnicy - górny jest dość gorący , a dolny ( wychodzący z chłodnicy) z reguły letniawy ( jak jest zimny to nie dobrze). Nie wiem jaki masz wskaźnik temperatury - stopnie celcjusza ,czy jeszcze bez skali celcjusza ( wtedy wskazówka powinna oscylować wokół środka).

 

 

 

Ja autko z tym sinikiem miałem parę lat temu i problemów z nim nie było , więc tak dobrze go nie znam . Zdarzało się , że sporadycznie podnosiły mu się obroty na luzie , ale wystarczyło 1-2 razy wcisnąć hamulec i wszystko wracało do normy. Map sensora kojarzyłem z " modułem" ( mały plastikowy naleśnik o powierzchni pudełka od zapałek , przykręcony do karoserii pod cewką na lewym błotniku - to raczej się nie zmieniło.)

to co piszesz to jest modół zapłonowy, map sensor jest w podszybiu, patrząc z przodu z lewej strony, odegnij plastik i znajdziesz go wiszącego na karoserii pod uszczelką

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności