Skocz do zawartości

Porada w doborze oleju


Gość kasa1979

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasa1979

Witam,za niedlugo bede robil z silnikiem i bede wymienial olej na nowy,moje pytanie jaki olej kupic??W ksiazce serwisowej pisze ze do 100tys byl lany olej 10w40-teraz mam przejechane 131tys i nie wiem na jakim oleju jezdze,kupilem auto z przebiegiem 129tys.Bede robil z glowica i zakladal nowy kompletny rozrzad,bo jak sie silnik zagrzeje to slychac rozrzad.10w40 to pol syntetyk,dalej taki lac czy moze syntetyk,ale raczej chyba nie?Poprosze o odpowiednia marke i parametry oleju-pozdrawiam wszystkich czytajacych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek_s1

Witam,za niedlugo bede robil z silnikiem i bede wymienial olej na nowy,moje pytanie jaki olej kupic??W ksiazce serwisowej pisze ze do 100tys byl lany olej 10w40-teraz mam przejechane 131tys i nie wiem na jakim oleju jezdze,kupilem auto z przebiegiem 129tys.Bede robil z glowica i zakladal nowy kompletny rozrzad,bo jak sie silnik zagrzeje to slychac rozrzad.10w40 to pol syntetyk,dalej taki lac czy moze syntetyk,ale raczej chyba nie?Poprosze o odpowiednia marke i parametry oleju-pozdrawiam wszystkich czytajacych.

 

Jeżeli ktos wlał 10w40 to musiała byc jakaś przyczyna.Przejechałeś dopiero 2000 km. Czy ubyło oleju? Bo to by było wyjaśnienie, chyba że od zawsze był 10w40 ale to raczej niemożliwe - fabryka dawała 5w3.

Bo oczywiście jest możliwość powrotu na 5w30 syntetyk oplowski jeżeli zmiana nie była tak dawno i oleju nie bierze.

 

A jak nie, to pozostałbym przy 10w40 jakims lepszym np.Valvoline MaxLife.

Jak bierze sporo oleju, to ze względu na koszt dolewek kupowac i lać cos tańszego np. oplowski GM.

 

A co się stało, ze będzie zdejmowana głowica? Uszczelka poszła, czy wymiana uszczelniaczy?

Jak jest już głowica zdjęta, to warto aby mechanik sprawdził stan pierścieni i uszczelniaczy zaworowych (to przy braniu oleum).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma przejechane 150 tys. km. Poprzedni właściciel wlał Mobil 1 10w40 (w zasadzie nie wiem czemu), a ja teraz wlałem z powrotem fabryczny GM-Dexol 2 5w30 i na razie jedzie. Nie zauważyłem, żeby brał olej, ale zrobiłem dopiero kilkaset km od wymiany. Na wszelki wypadek został mi 1 l oleju to w razie czego będzie na dolewki :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasa1979

Jeżeli ktos wlał 10w40 to musiała byc jakaś przyczyna.Przejechałeś dopiero 2000 km. Czy ubyło oleju? Bo to by było wyjaśnienie, chyba że od zawsze był 10w40 ale to raczej niemożliwe - fabryka dawała 5w3.

Bo oczywiście jest możliwość powrotu na 5w30 syntetyk oplowski jeżeli zmiana nie była tak dawno i oleju nie bierze.

 

A jak nie, to pozostałbym przy 10w40 jakims lepszym np.Valvoline MaxLife.

Jak bierze sporo oleju, to ze względu na koszt dolewek kupowac i lać cos tańszego np. oplowski GM.

 

A co się stało, ze będzie zdejmowana głowica? Uszczelka poszła, czy wymiana uszczelniaczy?

Jak jest już głowica zdjęta, to warto aby mechanik sprawdził stan pierścieni i uszczelniaczy zaworowych (to przy braniu oleum).

 

 

Witam,olej 10w40 byl lany od zawsze az do 100tys tak pisze w ks.serw.auto sprowadzone z wloch,oleju nie bierze jest ok.Bede wymienial uszczelke pod glowica,z powodu wycieku plynu chlodniczego,przy okazji daje glowice do planowania,docieranie gniazd zaworowych i zaloze nowy lancuch rozrzadu.Kolega mi doradzil olej 10w30 tylko nie castrol.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie odkąd kupiłem merive 1.6 16V 100KM z przebiegiem 155OOOkm bierze brało mi olej jakieś 100ml 150ml na 1000km-Nie miałem informacji od poprzedniego właściciela jaki olej lał.Wlałem 5W40 ELF i założyłem instalację LPG.Teraz bierze mi około 250ml 300ml na 1000km Panowie doradzcie jaki olej wlac.Mechanik powiedzial żeby wlać mineralny ale jakoś nie ufam mu-co Wy poradzicie.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co powiedzieć-litr na 1000km -To jakiś obłęd-przecież auto 2003 wcale nie jest takie stare i żeby od początku miało przypisane branie oleju.Może wlać półsyntetyk i wtedy zużycie tego oleju bedzie mniejsze? Gawlak dziękuję za odp Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osob nie daje w to wiary

ale tak jest

nawet sa naklejki na pasach przednich (od nowosci w aucie ,wiec rok 2003 nic tu nie daje ;) )

ze przy autostradowej albo ostrej jezdzie silnik moze spalic do litra oleju na 1000 kmow

widzialem te naklejki na wielu oplach z silnikiem benzynowym

 

oczywiscie jest to gorna granica

bo sa przypadki ze nie bierze nic od wymiany do wymiany

 

zmiana na polsyntetyk moze zmniejszyc ubytek oleju ale nie jest to dobre dla silnika

im dluzej lejesz pelny syntetyk tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności