Skocz do zawartości

Kontrolka CHECK i późne załączenie sie turbiny


Gość djtrupek27

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djtrupek27

Witam ... Koledzy mam problem ... wczoraj w nocy wyświetlił mi sie bład silnika turbo zgasło i było po jezdzie ... pojechałem na komuter i pokazało błąd zaworu EGR i kolektora ssacego ... wyczysciłem kolektor ssący z tego syfu wymieniłem uszczelki (metalowe) ... wszystko poskładałem tak jak trzeba ... wymieniłem nawet przewody od podcisnienia na nowe ... autko jezdzi turbo sie załączy ale dopiero od ok 2.2 tyś obrotów a wczesniej kopa miało od 1.7 tys ... co jakis czas wyswiatla sie bład silnika turbo gasnie ale po chwili wszystko jest ok ... miał ktos podobne objawy ?? jak sobie z tym poradzic ... ponowne badanie na komputerze i nadal podobny bład ... gdzie szykac przyczyny ?? ... przepływka?? czujnik położenia wału?? jesli mozecie doradzcie ... bardzo bede wdzieczny za kazde porady

post-19831-0-82244300-1306343636_thumb.jpg

post-19831-0-31228500-1306343665_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

pojechałem na komuter i pokazało błąd zaworu EGR i kolektora ssacego ...

Ten pierwszy to P0400 a drugi to jaki?

wyczysciłem kolektor ssący z tego syfu wymieniłem uszczelki (metalowe) ... wszystko poskładałem tak jak trzeba ... wymieniłem nawet przewody od podcisnienia na nowe ..

Nic nie wspominasz o czyszczeniu zaworu egr, poczytaj to http://forum.opel24.com/topic/13191-EGR-Elektroniczny-Moj-sposob-na-niego/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djtrupek27

super kolego ... faktycznie zapomniałem o czyszczeniu zaworu EGR ... to tez zrobiłem i nadal nic ... a tak nawiasem mam inny zawor EGR niz u Ciebie ... bede jeszcze szukał przyczyny moze sie uda samemu dojsc jesli nie to bedzie warsztat i zycie ... nie kazdy jest szpecem i nie kazdy sobie sam potrafi poradzic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź układ podciśnieniowy (waku pompę i elektrozawory)

http://forum.opel24.com/topic/4497-Problem-z-elektrozaworami-rozwiazany-diesel/

http://forum.samnaprawiam.com/czyszczenie-ukladu-podcisnien-opel-20-dti-vt2078.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djtrupek27

dzieki sliczne za ładny opis wszystkiego ... jutro rano biore sie za robote ... jak bedzie po wykonanej robocie napisze czy problem zniknał czy jest niestety nadal ... mam nadzieje ze moja viki znow bedzie sie zbierac i wkrecac na obroty przy 1,7 tys a nie tak jak teraz przy 2,5 tys ... wiec do jutra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djtrupek27

witam ... kolego hadzii123 pytanko za 100 punktow ... zauwayłem dzis rano mała roznice w budowie silnika w mojej vectrze 2.0 DTI a w tej co jest na rysunku z twojego posta dla mnie .. czym sie one rozna ... u mnie waz od turbiny nie idzie do kolektora ssacego tylko nizej do chłodnice a z kolektora ssacego tez w chlodnice ale na gorze ... o co tu chodz ... czy to ma jakies znaczenie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djtrupek27

juz wiem koledzy jaka jest roznica miedzy tymi silnikami ja mam silniczek z intercolerem a ten drubi jest bez ... takie proste ale jednak troche techniki i człowiek sie gubi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djtrupek27

nadal co jakiś czas wyswietla sie kontrolka check pomimo wymiany uszczelek cxzyszczenia kolektora elektrozaworów i pozostałych czesci jak doradziliście ... podejrzewam ze albo siadła przepływka albo pompa waku ... bo naprawde cos nie tak jest z moja viki ... nie wkreca sie na obroty tak jak powinna i turbina znow załącza sie bardzo pozno od 2.5 tyś. obr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djtrupek27

... koledzy czy pompa waku ma cos wspolnego z podcisniemiem ... na komputerze pokazała ze jest sławbe cisnienie i dlatego sie turbo załącza bardzo poznoe ... jest tylko niespełna 30% cisnienia w silniku ... czy ktos jest w stanie doradzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności