Skocz do zawartości

Błąd P0170


Gość SajmonIG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SajmonIG

Witam!!

 

Jakieś 2 tyg wyskoczył mi bład P0170 w mojej Astrze G 1.4 90KM Z14XEP. Po wyszyszczeniu błedu problem pojawił sie ponownie po przejechaniu jakis 60KM i tak jest cały czas. W samochodzie w serwisie wymieniano juz przepływomierz, zespol cewek zapłonowych, zawór EVAP, jak i jednostke sterujaca silnikiem. Problem nadal wystepuje. Dodam że samochód również na zimnym silniku ciezko odpala ale nie wiem czy moze miec to cos wspolnego. Swiece filtr powietrza filtr oleju i olej też zostały wymienione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość SajmonIG

Lambda i czujnik sprawdzone były wcześniej i działały poprawnie. Wina było niewłaściwe ciśnienie paliwa (zamiast 3,8 bara było od 2 do 2,5 bara przy obrotach dochodzacych do 5500/min). Wymiana Pompy paliwowej załatwiła sprawe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.. Posiadam Vectrę B 1,6 103 KM +LPG i ja również miałem ten błąd 0170... tylko ze zanim się pojawił miałem błąd temperatury.. wymieniłem jeden czujnik (bardziej z przodu) , błąd temperatury nadal występował więc wymieniłem ten głębiej...i błąd przestał się pojawiać.. za to pojawił się 0170, zmierzona sonda pokazywała stałe 300... wymieniłem sondę.. nowa pokazywała również wartości stałe ale różne (15,16, 18,19,20).. ale zaraz po wymianie błąd zaczął się pokazywać częściej (nigdy nie świecił się ciągle tylko lampka się świeciła i gasła).. padło podejrzenie na gaz, ale gdy brakło gazu na benzynie też się pokazał zauważyłem ze głównie przy 1000-1800 obr.jak przyspieszałem ponad 2000 obr. lampka znikała, po zmianie gazu ciągle to samo.. pojechałem do serwisu opla... okazało się że ciągle jest błąd temperatury.. czujnik który był wymieniony nie działał poprawnie.. wymieniłem w serwisie opla na nowy i pod komputerem skasowano błąd.. mija kolejny dzień i błędu nie ma..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Softraider

Odgrzewam kotleta, w mojej Corsie zapaliła się kontrolka silnika, pod czytnikiem p0170 system too Lean, skasowałem, wyszło drugi raz po 300km, skasowałem, wyszło po ilus tam, moje pytanie, jak sprawdzić ciśnienie paliwa jak kolega wyżej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta, w mojej Corsie zapaliła się kontrolka silnika, pod czytnikiem p0170 system too Lean, skasowałem, wyszło drugi raz po 300km, skasowałem, wyszło po ilus tam, moje pytanie, jak sprawdzić ciśnienie paliwa jak kolega wyżej?

Ale błąd który się pojawia generuje błędnie działająca sonda Lambda - 0170 Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata

A jak byś przeczytał regulamin wiedział byś jak znaleźć info cię interesujące - http://forum.opel24.com/topic/96-regulamin-forum/

Na listwie paliwa masz kapturek jak na zaworze koła, tam można podpina się manometr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Softraider

Okej okej, mój błąd, nie przeczytałem dokładnie. Wiem co oznacza ten błąd ale kolega wtedy miał dokładnie tak samo a winna była pompa, bez sensu sprawdzać/wymieniać lambde czy przeplywke skoro mogę podłączyć manometr przy listwie i sprawdzić ciśnienie, jak będzie inne niż powinno to od razu mam winowajce. Dzięki za podpowiedź, w poniedziałek podjadę do mechanika i sprawdzę ciśnienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możesz też sprawdzić działanie sondy - mechanik powinien wiedzieć jak to zrobić.

Albo sam możesz zmierzyć miernikiem - jak - jest opis na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności