Skocz do zawartości

Pompa sprzęgła - Sintra


Gość czesiek1977

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czesiek1977

Witam przy wciskaniu sprzęgła zauważyłem dziwne syczenie i mam wyciek płynu spod pedału sprzęgła.Podejrzewam że to pompa sprzęgła czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie i wie jak się do tego zabrać żeby ją ściągnąć.Dziękuję za wszelkie informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Od wewnątrz jakie jest dojście to zobaczysz sam, tylko trzeba się trochę naklęczeć.

Od strony silnika dojście jest od góry po podniesieniu maski. Pompkę najszybciej zlokalizujesz śledząc przewód od zbiorniczka wyrównawczego.

 

Zacznij też od razu szukać drugiej pompki bo podobno nowe są nieosiągalne nawet w serwisach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Cześć! Po wymianie wysprzęglika (ciekł) i sprzęgła(kończyła się tarcza) pozostał nisko działający pedał. Szukałem zamiennika i okazało się,że pasuje (po drobnych przeróbkach)od Astry II (na All...o kupiłem za 20 zł).Tutaj pewnie znów zostanę zrugany przez kol.Gawlaka za "kowalstwo",ale co mi tam! :wesoly: Przeróbka polega na skróceniu trzpienia i podgięciu przewodu.Oryginał oznaczony kółkiem.

post-182-0-94934500-1346088656_thumb.jpg

Edytowane przez STRUS_TM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyciagnięcia pompy-ściągamy zabezpieczenie ze sworznia(przy pedale),wyciagamy sworzeń,odkręcamy dwie nakrętki (klucz 13)pod i nad podstawą pedału od strony kabiny i przywiązujemy do pompki linkę.Od spodu odkręcamy przewód giętki od sztywnego,odkręcamy nakrętkę mocującą sztywny do nadwozia (klucz 10),ściagamy przewód od zbiorniczka płynu i całość wyciągamy w dół,pod serwem hamulca.I dla ciekawskich jeszcze "rozkładówka" pompy... :rolleyes:

post-182-0-74802500-1346089312_thumb.jpg

Edytowane przez STRUS_TM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

STRUS_TM :brawo::brawo: :brawo: Sporo zaoszczędziłeś i tak jak napisał Kacper ciężko ją dostać. Jakiś miesiąc temu była na A...o, coś około stówki kosztowała, ale nie kupiłem, taraz nie żałuję :wesoly: Też będę musiał ją wymienić, napisz coć więcej o tej wymianie. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale da się ją wymienić tylko od strony kabiny, bo od strony silnika to słaby dostęp, żeby się dostać od strony silnika to pompe abs trzeba by było chyba wymontować. Jeżeli całą wymianę można przeprowadzić od strony kabiny to byłoby OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Odkręcasz pompę od strony kabiny, ale wyciągasz pod samochodem (niestety,bez najazdu lub podnośnika się nie obejdzie).Za pomocą sznurka lub linki wciągniesz ją z powrotem. Dojście bardzo ciasne,ale nic oprócz pompy sprzegła nie trzeba demontować. Za to trochę trzeba się nagimnastykować... :rolleyes: . Sprzęgło działa bezproblemowo! :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dworzu mam kanał, a w garażu podnośnik i kobyłki więc z tym nie ma problemu. Myślałem o wstawieniu nowej pompy, niekoniecznie od astry, ale np. od vectry, zastanawiam się tylko czy rozstaw śrub będzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności