Skocz do zawartości

Pompa sprzęgła - Sintra


Gość czesiek1977

Rekomendowane odpowiedzi

witam

panowie mianowicie mam taki problem rok temu wymienilem sprzęgło w sintrze 22/16 i od tamtej pory mam problem mianowicie co jakiś czas wpada mi pedal sprzęgła nie ubywa płynu z biorniczka jak pedal wpadnie to jest do wymiany pompa sprzęgła juz wymienilem ich 6 sztuk i nawet jedna byla nóweczka pochodzila 3 miechy i padła czy mechanik cos sknocił przy wymianie on sie upiera ze wysprzeglik tarcza i dicisk jest nowy sprzeglo luka zwala wine cały czas na pompy raz jest tak ze pedal wpadnie po calej nocy stania potem odpalam pompuje pedal roznie i jest ok mijaja 1czy 3 dni i problem sie powtarza co jest grane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ameryki nie odkryję jeśli powiem, że pompa lub sprzęgło. Choć spotkałem się też z sytuacją, że na pompce od strony kabiny spinki nie było i tak samo się działo, ale chlapało płynem hamulcowym.

 

To, że wysprzęglik jest nowy nie oznacza, że jest sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos sknocił przy wymianie on sie upiera ze wysprzeglik tarcza i dicisk jest nowy

Trudno tam coś chyba założyć nie tak jak trzeba. Chyba ze zamiast płynu hamulcowego wlewa coś innego.

Mechanik wyciągał skrzynie że wie że sprzęgło i wysprzęglik są nowe ? Nawet jak nie są to i tak nie powinno mieć to wpływu na pompkę.

 

Połączyłem z podobnym tematem - przejrzyj więc wcześniejsze posty - adaptuj pompkę od Astry. Może będzie trwalsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Już wcześniej wałkowaliśmy temat. Jak pisze Kacper-wymień pompkę na Astr-owską. U mnie po wymianie sprzęgła z wysprzęglikiem (nowy "poszedł" po 2 miesiacach-kupiłem oryginał-używke za 100 zł) zdarzało sie ,że pedał "wariował"-raz był twardy,drugim razem całkiem nie wysprzęglał. Zastosowałem na próbę- używkę Astry (w temacie) i jak ręką odjął!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam

Po wymianie docisku,tarczy i wysprzęglika firmy Luk,Pojezdziłem miesiąc i bach..Pedał w podłodze.Nie wymieniłem tylko tej nieszczęsnej pompki.Pompka padła po wymianie płynu na nowy i kiedy podniosłem pedał sprzęgła lekko do góry.Pompka pracuje w pewnym zakresie około 30mm i w tym zakresie ma ładną powierzchnie.Kiedy wewnętrzna gumka przejechała się po nagarze,który był poza tym zakresem,padła natychmiast.Pompka orginalna jest do dostania-zamówiłem bez problemu.Jest to pompka na pierwszy montaż firmy niemieckiej FTE.Podaje kod tej pompki.KG15016.0.2.Kosztuje 400zł.Podaje link.

 

http://www.aparts.pl/clientcatalogue/kg15016-0-2-fte,23-1-FTE-4A0721261----KG15016~90~92~2FTE.aspx

 

Jest niezła gimnastyka z wyciąganiem i wkładaniem tej pomki.Przeróbke z Astry mój mechanior wybił mi z głowy.Pomka od Sintry ma wylot ku dołowi a od Astry na wprost.Czyli idzie prosto na kielich.Brak tam miejsca,dlatego trzeba ten metalowy przewód giąć.Przewód może pęknąć,załamany może ograniczać

przepływ płynu i skórka za wyprawke może się nie opłacić.Tyle roboty, a używka od Astry za 20zł to kot w worku.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności