Skocz do zawartości

Pompa sprzęgła - Sintra


Gość czesiek1977

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Sprawdzałem na All... i są dwa typy pomp do Viki. Ale nie będa pasować-jeden typ ma wyjście na wprost (nie zmieści się pod servo),a drugi ma inny trzpień. Porównaj ze zdjęciami które podrzuciłem (sorki za rozmiar)-wyjście po zamontowaniu jest ok.2 cm od serva... Śruby pasują idealnie. Tu uwaga-w Astrze też są stosowane pompy różnego typu!

Edytowane przez STRUS_TM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie za chwilę będę wymieniał pompkę sprzęgła, kupiłem taką jak na zdjęciu (od astry). Rozstaw śrub pasuje, jeżeli trzeba będzie to zrobię przeróbkę według wzoru kolegi. Zastanawia mnie tylko to co jest na końcu mojego zakupu (zaznaczyłem w czerwonym kółku). Przy pompce od sintry tego nie mam. Co to jest i do czego służy?

post-20693-0-80060400-1347376773_thumb.jpeg

post-20693-0-47792700-1347405895_thumb.jpg

Edytowane przez FatherTom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! To chyba cos w rodzaju "akumulatora" płynu(reguluje ciśnienie).Wyciagasz przez wysunięcie zapinki.Jak bedziesz miał watpliwości,to dzwoń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymontowaniu pompki zauważyłem, że pedał nie odbija całkowicie. Myślałem, że sprężyna słaba. Jednak okazało się, że pedał zbyt mocno przykręcony. Wystarczyło lekko poluzować śrubę (na zdjęciu zaznaczyłem na czerwono) mocującą pedał i teraz działa prawidłowo.

 

Jeszcze jedno pytanie. Jaką rolę spełnia czujnik zamieszczony pod pedałem sprzęgła? Za co odpowiada? (patrz zdjęcie 2).

post-20693-0-80253900-1347406162_thumb.jpg

post-20693-0-37493700-1347406179_thumb.jpg

Edytowane przez FatherTom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już są fotki. Może i faktycznie do tempomatu, ponieważ niezależnie od tego czy jest wciśnięty czy nie, to nie powoduje jakiejś widocznej zmiany. U mnie z tego czujnika wychodzą dwa przewody (czarny i bodajże biały).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do śruby to już baki wspominał kiedyś w innym temacie, że nazbierał się syf na jakiejś ośce i tez pedał kiepsko odbijał.

 

Ciekawe jakie jeszcze elementy można zmodyfikować na potrzeby sintry ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wymieniona, ale jeszcze nie wszystko sprawne w 100%. Łapie mi powietrze przez śrubę odpowietrzającą. Kupiłem cztery (każda inna), ale wszystkie przepuszczają, a stara śruba (oryginalna) już się nie nadaje, ponieważ za mocno "objechana" przez klucz (poniżej zamieszczam zdjęcie).Gdyby ktoś miał namiar na internetowy sklep z takimi śrubami (najlepiej oryginalnymi), to proszę o namiary.

 

 

Podziękowania dla STRUS_TM za podpowiedzi.

post-20693-0-47660000-1347645429_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Możesz jeszcze przerobić (spiłować)oryginalną śrubę na klucz 8... (znowu dostanę zjobki od Gawlaka) :wesoly:

Edytowane przez STRUS_TM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruba (oryginalna) po przeróbce na klucz 8 i niestety coś "nie gra". Mianowicie sprzęgło niby odpowietrzone, wciskam pedał i jest OK, ale po kilkukrotnym wciśnięciu robi się on miękki i sprzęgło przestaje działać. Odpowietrzam znowu (sposobem STRUS_TM) i znowu to samo na początku wszystko OK a po kilkukrotnym użuciu sprzęgło zanika.

 

 

 

ps. gdy odpowietrzałem sposobem który podrzucił baki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/54ae9e87eb2d10c6.html to wypływał sam płyn (bez bąbelków), lecz pedał sprzęgła był miękki i sprzęgło nie działało

Edytowane przez FatherTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności