Skocz do zawartości

Meriva rozrząd - wymiana


Gość asdrubal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym się poradzić apropo wymiany rozrządu w tym silniku. Samochód jest z listopada 2006 i ma już na liczniku 170 tyś. Pytałem dwóch mechaników i obydwaj powiedzieli żeby nie wymieniać chyba że go słychać, ewentualnie wymienić sam pasek.

Pytanie mam co się wogóle kryje pod pojęciem wymiany rozrządu, które jest ponoć zalecane przy takim przebiegu? Czy to jest wymiana łańcucha czy samego paska?

Jaki rozrząd ewentualnie zakupić? Na allegro jest tego sporo (http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=twinport&category=50844) w cenie od 300 do 700, stąd też nie wiem co ewentualnie bym potrzebował.

Ponoć razem z rozrządem wymienia się rówież pompe wody, jest to konieczne?

 

Gdzie ewentualnie w Katowicach i okolicach mógłbym to zrobić i za ile?

 

 

Jeszcze jedna rzecz, chciałem wymienić filtr kabinowy a ponoć w tych modelach występują 2 rodzaje klimatyzacji które mają te filtry różne, jak sprawdzić którą klime ja mam?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angelika_C

Pytanie mam co się wogóle kryje pod pojęciem wymiany rozrządu, które jest ponoć zalecane przy takim przebiegu? Czy to jest wymiana łańcucha czy samego paska?

Witam.

Rozrząd ma albo pasek albo łańcuszek.

Łańcuszka się nie wymienia chyba że hałasuje a to występuje przeważnie na prawdę przy dużych przebiegach.

Pasek to co innego. wymienia się przy określonym przebiegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień mechaników , bo ci to debile - kto wymienia tylko pasek , potem wymienia głowicę ( chyba że rozrząd bezawaryjny).

W twoim silniku jest łańcuszek . Jak nie dzwoni jak diesel możesz się nie martwić. Jeśli słychać rzegotanie , to umiera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jezeli silnik pracuje jak diesel po rozgrzaniu,tzn temperatura silnika 85stopni i silnik klekocze to znaczy ze masz do wymiany rozrzad.Powinno sie wymieniac caly komplet,lancuch,prowadnice,napinacz.Robilem to ostatnio u siebie,do tego dochodzi ci uszczelka rozrzadu,koszt okolo 45zl-60zl i uszczelka pompy cena 40zl.Z pompa nic nie robilem,pod postem masz linka do rozrzadu,pozdrawiam.

 

http://moto.allegro.pl/rozrzad-opel-1-0-12v-1-2-16v-1-4-twinport-i1663153779.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

a jaki przebieg miałeś przy wymianie ?

 

moja astra ma obecnie 138 tys., ale chwilowo nie słychać "groźnych" dźwięków spod maski....

 

pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja astra ma obecnie 138 tys., ale chwilowo nie słychać "groźnych" dźwięków spod maski....

 

 

ja wymieniałem przy 68 tys....wszystko zależy od......szczescia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem przy 68 tys....wszystko zależy od......szczescia

 

Masz pasek czy łańcuch ?

 

Bo wg. mechanika z salonu Opla, ew. prace przy łańcuszku rozrządu zaleca przy ok. 200 tys.

 

Dlatego zaskoczył mnie przebieg wymiany...

 

Ale nawet i teraz jest cisza..więc na razie zajmuję się drobnymi sprawami *paski, filtry itp...:)

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłuchiwałem się dzisiaj trochę pracy silnika i pewny nie jestem ale słyszałem takie terkotanie lekkie, czy tak słychać umierający łancuch rozrządu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

a jaki przebieg miałeś przy wymianie ?

 

moja astra ma obecnie 138 tys., ale chwilowo nie słychać "groźnych" dźwięków spod maski....

 

pozdrawiam.

 

 

Witam,przy wymianie mialem chyba 132tys.jakos tak bylo.Silnik ladnie pracowal jak byl zimny po odpaleniu,ale jak sie nagrzal to pod maska bylo slychac ropniaka,poprostu klekotal sobie,a teraz mam bloga cisze wszystko porobione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłuchiwałem się dzisiaj trochę pracy silnika i pewny nie jestem ale słyszałem takie terkotanie lekkie, czy tak słychać umierający łancuch rozrządu?

 

Tak,jezeli slyszysz na rozgrzanym silniku klekot,podobny glos do diesla to znaczy ze lancuch juz ci siada i najlepiej go wymienic z calym kompletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności