Skocz do zawartości

Wymiana termostatu - Sintra 2.2 16V


Gość grzegorz.z

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sintra 98

Na zewnątrz to zapewne masz na myśli obudowę termostatu. Mogłeś kupić tylko sam wkład i wymienić.

Jak masz wątpliwości co do sprawności to "ugotuj" go aby sprawdzić czy otwiera się.

Sprawdź też czy wkład dobrze przylega.

tak głodny to nie jestem :eek: a poważnie normalnie do gara i przy wrzątku ma membrana sie zamknąć

Edytowane przez sintra 98

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość sintra 98

Membrana ma otworzyć przepływ. Na tym polega praca termostatu aby otworzył duży obieg gdy mu gorąco. :-)

ok pokręciło mi się,byłem teraz na dole i włączyłem autko co zaobserwowałem temperatura holowała do 72 i w tedy otworzył sie II obieg spadła do 62 i znowu do 70 ,ani razu sie nie włączył wiatrak ,

co wychodzi ze termostat ????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,ani razu sie nie włączył wiatrak ,

co wychodzi ze termostat :?:?

Witam. Na to wygląda że jest OK. :spoko: Nie pamiętam zakresu temperatur, ale m/w tak ma działać, wentylatory załączają się dość późno i silnik na wolnych obrotach nawet w lecie musi trochę pochodzić. Jak miałeś termostat na wierzchu to mogłeś sprawdzić jego gniazdo robocze, dość często trafiają się wżery na gnieździe nawet w nowych, leżących na półkach (ja z 4 sztuk znalazłem 1 dobry ). :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tez pamiętać że wskaźnik jest tylko orientacyjny i nie pokazuje dokładnej temperatury.

U mnie teraz oscyluje w okolicach grubej kreski pomiędzy 40 a 100.

Przed wymiana temperatura "jeździła" między kreską 40 a tą wspomnianą wcześniej. Najbardziej było to widoczne w trasie gdzie temperatura spadało do 40 a jak zwolniłem to rosła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz oscyluje w okolicach grubej kreski pomiędzy 40 a 100. Przed wymiana temperatura "jeździła" między kreską 40 a tą wspomnianą wcześniej. Najbardziej było to widoczne w trasie gdzie temperatura spadało do 40 a jak zwolniłem to rosła.

 

 

u mnie teraz jest dokładnie to samo, tylko że wskazówka idzie max do 40st i ni huhu dalej przez co leci jedynie letnie powietrze z nawiewów :/ szukam termostatku

 

edit: @sintra98 uzupełnij profil

Edytowane przez niemniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam co sadzicie o takim objawie ,temperatura rano + 5 autko wrzuca na gaz po przejechaniu 1.4-1-6 km a kiedy indziej przy tej samej temperaturze na zewnątrz przejedzie 0.8-1.2 km ,termostat wariuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności