Skocz do zawartości

Wymiana termostatu - Sintra 2.2 16V


Gość grzegorz.z

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze tą samą trasę pokonujesz w tym czasie i z taką samą prędkością mniej więcej? Jak czasem jej przyciśniesz, to się szybciej nagrzeje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

Sintra98 chociaż termostat mam raczej dobry, to w zimie nawet jak nie ma mrozu to instalacja lpg w moim autku załącza się po ok 2 km. W lecie wystarczy że wyjadę z garażu temperaturę mam ustawioną na 40 st C, myślę że zależne jest to od wielu czynników no i to co pisał Mirekhood. Rafał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tą samą trasę pokonujesz w tym czasie i z taką samą prędkością mniej więcej? Jak czasem jej przyciśniesz, to się szybciej nagrzeje.

powiem tak zawsze ta sama trasa od 25 lat dlatego mam porównanie ze te odległości sie zmieniają ,prędkość podobna bo dużo świateł dlatego mnie to wkurza teraz temperaturę włączania gazu mam na 32 stopnie ,,jeszcze co zauważyłem to jak byl okres ze termostat wg mnie nie wariował spalanie gazu było dużo mniejsze nawet poniżej 13 a teraz jak zauważyłem ze na dystansie do pracy 8km temperaturę osiąga dopiero po dobrych 4 km ,ale na te 4 kilometry to 5-6 świateł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinterka jak dobrze pamiętam to wymieniałeś ostatnio termostat???

Sprawdź czy układ nie jest lekko zapowietrzony.

Poza tym w parowniku również jest czujnik temperatury, on może świrować, może nie domagać sonda :P

 

 

Ale zacznij od tego gdzie masz ten czujnik w reduktorze, czy przypadkiem nie jest tak jak z czujnikiem temp u mnie w mondku.

 

Czy nie jest tak parownik założony, że podczas jazdy dochodzi do jego wychłodzenia pędem powietrza.

Weź dla sprawdzenia obłóż czymś reduktor albo zakryj kartonem.

 

Spadają temperatury więc wówczas ten czas przełączania może się wydłużać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola poddałaś mi fajną myśl. W zeszłym roku przecież był mróz a u mnie lpg załączało się wcześniej, przekładałem parownik - poszedł za chłodnice - i teraz załącza się później. Dawniej 800-1500m teraz ok. 2km. zmieniła się też lokalizacja czujnika. Dzięki za podpowiedź. Jak zrobię modyfikację dam znać. Rafał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Czujnik nie zawsze jest w reduktorze.

Często jest na zewnątrz jakiegoś przewodu wodnego. Poprostu przylozony i kręcony izolacją aby dobrze dolegal i nie przemieszczał się.

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest w reduktorze (raczej), jeszcze są przedłużone przewody chłodziwa, Musowo się z tym pobawić (jak znajdę czas). A drugi fazy lotnej na przewodzie do listwy wtryskowej (naprawiany już raz bo kuny się nim zajęły). :beer:

 

Na razie pa :papa: udaję się w objęcia Morfeusza :spac: Rafał.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich ponownie znowu walnął mi termostat ,temperatura skacze a monetami to sie nie otwiera i gotuje wodę .Tak miałem parę dni temu ,dziś kupiłem termostat i tu pytanie na początku tego tematu ktoś wrzucił zdjęcie gdzie termostat jest ale nie mogę go otworzyć ,czy ktoś mógł by dać jeszcze raz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz maskę, znajdź po lewej stronie gruby przewód wchodzący do aluminiowej obudowy obok kolektora wydechowego. Z tej samej obudowy wychodzi cienki wężyk idący później nad kolektorem w prawo. Ta aluminiowa obudowa kryje termostat. Wierz mi, znajdziesz ;)

śrubka z góry, śrubka z dołu i jest twój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności