Skocz do zawartości

Wyciek oleju ze skrzyni/silnika


Gość asdrubal

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asdrubal

Witam,

 

Potrzebuję porady z czym może być problem zanim pojadę do serwisu.

 

Drastycznie ubywa mi oleju z silnika, po okolo 2 tygodniach i nie więcej niż 200 km musiałem dolać ponad 1 litr (2 kreski na miarce)- to już druga taka dolweka.

 

Pojechałem na stacje diagnostyczną do znajomego, zrobił mi analizę spalin i wynika z niej że jest w normie, czyli silnik nie powinien spalić tyle oleju.

 

Wjechałem na kanał i okazyje się że kapie ale nie z silnika ino ze skrzyni biegów, diagnosta stwirdzieł że to napewno olej ze skrzyni a nie z silnika. Silnik od spodu jest suchy i łaczenie ze skrzynią też.

 

Rozumię że może wyciekąć ze skrzyni ale dlaczego ubywa też tak dużo oleju silnikowego?

 

Dodam że miałem awarię - końcówka lewej półośki ta która wchodzi w skrzynie się scieła - przed tym nie wiem/nie zauważyłem żeby mi tyle oleju ubywało - możliwę że ten ściety kawałek został w skrzyni i powoduje problemy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brytanpl

Po pierwsze tak jak mówisz olej ze skrzyni nie jest powiązany z olejem w silniku.

Po drugie umocz palca w oleju który Ci wycieka i go powąchaj, olej ze skrzyni ma charakterystyczny ostry zapach.

Według mnie to olej silnikowy, może mas wyciek gdzieś z miski olejowej?

Ja też kiedyś myślałem, że wycieka mi olej ze skrzyni, ale okazało się, że odma która wychodzi z silnika z tyłu miała poluzowaną śrubę, olej ściekał po bloku i skapywał właśnie z okolic skrzyni. Sprawdź odmę, a najlepiej wejdź na kanał, odpal auto i zobacz skąd kapie i ewentualnie wtedy może zobaczysz skąd olej ścieka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz jakieś podejrzenie że ze skrzyni też ubywa to lepiej sprawdź poziom i ewentualnie dolej bo to będzie znikomy koszt w porównaniu z późniejszą rozbiórką skrzyni z powodu braku oleju.

Wjechałem na kanał i okazyje się że kapie ale nie z silnika ino ze skrzyni biegów, diagnosta stwirdzieł że to napewno olej ze skrzyni a nie z silnika

a jaki ten kapiący olej miał kolor? Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angelika_C

Witam.

Umyć benz. ekstrakcyjną, Odpalić (Nie jeździć)Obserwować gdzie cieknie.

Prawdo podobnie z zimerling na wale.

Sprzęgło się nie ślizga ???

Pojechałem na stacje diagnostyczną do znajomego, zrobił mi analizę spalin i wynika z niej że jest w normie, czyli silnik nie powinien spalić tyle oleju.

Jeśli dobrze sprawdził. Jeśli nie to uszczelniacze zaworów do roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brytanpl

jeżeli masz jakieś podejrzenie że ze skrzyni też ubywa to lepiej sprawdź poziom i ewentualnie dolej bo to będzie znikomy koszt w porównaniu z późniejszą rozbiórką skrzyni z powodu braku oleju.

 

Na krótką metę raczej nic się nie stanie ze skrzynią jednak jak pisze kolega lepiej sprawdzić i dolać, bo praca na sucho to jednak większe obciążenia i tarcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asdrubal

Kolor oleju był "brudny", ciężko określić jaki ale diagnosta go wąchał i na tej podstawie stwierdził ze to na pewno olej ze skrzyni.

 

W tygodniu spróbuję umyć to od spodu i wtedy będę wiedział dokładnie skąd wypływa, bo w tym momencie wygląda to jakby wypływał spod uszczelki z pokrywy skrzyni.

 

Sprzęgło się nie ślizga i w ogóle auto jeździ bezobjawowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie wygląda to jakby wypływał spod uszczelki z pokrywy skrzyni

to odkręć tą pokrywę, kup uszczelkę (+ dobry silikon, bo często się okazuje że nowa uszczelka i tak nie trzyma dobrze) i olej przekładniowy

- przynajmniej jedno będziesz miał z głowy.

 

Nie kopci w ogóle na niebiesko?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności