Skocz do zawartości

brak mocy i sie przegrzewa


Gość frank27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoim opelkiem od dłuższego czasu widze że traci na Mocy i do tego silnik sie przegrzewa nawet zimą przy spokojnym normalnym trybie jazdy włancza sie wentylator ...

mam tego serdeczne dość miesiąc temu wymieniłem filtr powietrza olej w tamtym roku świece kable bo myślałęm że to pomoże ale nic z tego

teraz jak wciskam "gaz do dechy" silnik sie muli i nie wchodzi na obroty nici z przyśpieszenia .Nie wiem co jest grane

jeśli chodzi o wydech to jest drożny a jeśli o katalizator to na 100% jest drożny bo mam wywalone wnętrze i wstawoną rurke ... ( to było robione na szybko jak spotkała mnie awaria w drodze )

 

jakieś propozycje macie co może być do wymiany ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o odpalanie to pali odrazu

Dziś dałem mu po wtryskach i sie polepszyło troszke

ale jak ruszma i zaczynam jazde to sie niezabardzo rozpędza

nie wiem co mu jest

kolega mi mówi że to sonda jest ale mi sie nie wydaje zabardzo że to sonda

 

ale od czego sie on tak grzeje zawsze był na płynie i koncentracie ....

Edytowane przez frank27

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale od czego sie on tak grzeje zawsze był na płynie i koncentracie ....

 

Sprawdź czy chłodnica nie jest zapchana. Piszesz, że był na koncentracie, ale rozrabiany był z wodą? Nie ubywa płynu chłodniczego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -pawlo111

przy odczuciu braku mocy pasowało by podjechać gdzieś i zmierzyć kompresję na cylindrach. Jeśli OK to szukać dalej: ma katalizator? może zapchany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzywy12

Witam.

A jak się ma układ paliwa.Filtr no i sama pompa.Czy wydajna jest?

Co do temp.Wszystkie samochody bez wyjątku lubią ciepło,ale nie za duże.W sprawnym układzie wentylator nie ma prawa się włączyć w czasie spokojnej jazdy.Sprawdż najpierw termostat,następnie termowłącznik wkręcony w chłodnicę,czy on nie załącza zbyt wcześnie wentylatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzywy12

Witam.

A jak się ma układ paliwa.Filtr no i sama pompa.Czy wydajna jest?

Co do temp.Wszystkie samochody bez wyjątku lubią ciepło,ale nie za duże.W sprawnym układzie wentylator nie ma prawa się włączyć w czasie spokojnej jazdy.Sprawdż najpierw termostat,następnie termowłącznik wkręcony w chłodnicę,czy on nie załącza zbyt wcześnie wentylatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakąś chwile jeździłem bez płyny chłodniczego nie jestem w stanie sprecyzować ile mniejwięcej miesiąć bo jak miłem przegląd to dolewałem i po miesiącu znikł była pina

całe życie jest na płynie (płyn+koncentrat) co do katalizatora to on wygląda tak że został okrojony wnętrza nie ma w środek zamiast tych charmonijek jest włożona rura i pospawane

pompa jest ok całe życie nie spada poziom paliwa poniżej połowy zbiornika filtr paliwa dziś zmieniłem o nic lipa . sory że dopiero dziś pisze ale nie miałem neta chwilowo ...

kompresja jest raczej ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności