Skocz do zawartości

brak sygnału dźwiękowego Astra H


Gość karamba12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karamba12

Witam wszystkich forumowiczów.

Od pewnego czasu w mojej Astrze H 1.7 CDTI pojawił się problem z sygnałem dźwiękowym. Często jak jadę nie mogę go użyć, po prostu znika. Zauważyłem takie zjawisko, że jak wyłączę światła lub zapłon to sygnał zawsze jest. Jeśli jest włączony zapłon lub światła albo obydwa jednocześnie to często sygnał znika. Wiem, że muszę wybrać się do elektryka ale może ktoś podpowie z czym to może być związane. Może jakaś luźna "masa" czy coś w tym rodzaju? Miał ktoś z was taki przypadek?

Dzięki za ewentualne odpowiedzi.

 

przeniosłem/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość karamba12

Piszę w Astrze a nie w Antarze ale to akurat jest nieistotne. Mam pytanie do kicaj odnośnie modułu CIM. Piszesz, bo wiesz czy tylko coś słyszałeś o tym?

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę w Astrze a nie w Antarze ale to akurat jest nieistotne

to akurat jest istotne... a napisales w dziale Antara, a dopiero jakis administrator przeniosl twoj post do wlasciwego dzialu...

Mam pytanie do kicaj odnośnie modułu CIM. Piszesz, bo wiesz czy tylko coś słyszałeś o tym?

a to jest akurat nieistotne...

niedawno bylem na akcji serwisowej wlasnie przy module CIM - problemy z klaksonem, ale to zafira.

poza tym padajacy CIM daje takie objawy jak piszesz. zreszta gdybys poszukal na forum to bys juz wiedzial...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karamba12

kicaj przepraszam jeśli się pomyliłem.

Jeśli nie chcesz nie odpowiadaj. Moje pytanie brzmi: czy konkretnie się z tym spotkałeś, jak wyglądała akcja serwisowa jeślli chodzi o moduł CIM i czy uczestniczyłeś w niej osobiście? W elektronice nie ma pojęcia "padający". Dlatego pytam. Jeśli nie potrafisz udzielić rzeczowej odpowiedzi, nie odpowiadaj.

Pozdrawiam

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemy z klaksonem, ale to zafira.

 

błąd... Zafira B i Astra H, Ja uczestniczyłem w niej osobiście jak to nazwałeś. Konkretnie chodzi o to że gdy masz włączone światła czasami nie działa klakson, jeśli masz taki objaw to jedź do ASO zrobią to za darmo, czas trwania 5min. trzeba założyć specjalną spinkę na obudowę CIM'u i wsio.

 

Dokładnie chodzi o kampanię 10-R-036.

Edytowane przez Teak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd... Zafira B i Astra H,

to nie blad, po prostu bylem pewien odnosnie zafiry B, a nie bylem pewien o Astrze H. Nie chcialem nikogo wprowadzac w blad, stad prosba o telefon do aso w sprawie akcji serwisowej.

 

 

jak to wygladalo? umowilem sie na termin, pojechalem, po 30 min auto wyjechalo, kosztowalo nic... ot tyle

 

W elektronice nie ma pojęcia "padający".

tak bylo 20 lat temu... teraz nie mowi sie o stanie 0 1 dynkowym...

poza tym nie mowie o elektronice a o urzadzeniu elektryczno-elektronicznym (analogowo-cyfrowym, w ogolnym tego slowa znaczeniu)

Edytowane przez kicaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karamba12

kicaj dzięki za podpowiedź.

Faktycznie zadzwoniłem do serwisu Opla i jestem już umówiony na poniedziałek na usunięcie usterki w ramach akcji serwisowej.

Pozdrawiam

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności