Skocz do zawartości

Szarpanie przy ruszaniu


Gość wojtw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem astry II 1,6 8v x16szr (gaz) .Od dwóch lat podczas ruszania rano czyli na zimnym silniku pojawiły się drgania,obecnie się nasiliły i czasem ruszenie z miejsca na gorącym silniku nawet przy 3000 obr jest kłopotliwe ponieważ bardzo nim trzęsie.Podczas normalnej jazdy obrotomierz nie wskazuje podwyższonych obrotów czyli (sprzęgło się nie ślizga)tylko normalne jak dla danych biegów.Zaznaczam że silnik działa bez zarzutów ,świece cewka ok,

Poduszki przednią i tylną od skrzyni wymieniłem,zastanawia mnie sprzęgło tarcza,dociski wysprzęglik czy wymieniając tarcze i docisk muszę wymienić wysprzęglik. Wiąże się to z kosztami i dlatego zależy mi na fachowej radzie ,może ktoś miał taki problem . Dzięki za fachowe rady . wymieniłem sprzęgło i docisk i jest ok

Edytowane przez wojtw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut proponuje sprawdzić, kable i świece,jak auto szarpie nie tylko przy ruszaniu zastanowił bym się jeszcze nad filtrem paliwa i pompką ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drgania są na LPG czy na PB, a po przełączeniu na LPG jest ok?

Jaki masz sterownik LPG, bo takie objawy może powodować zła emulacja sondy w instalacji LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Podłączę się do tematu ponieważ mam podobny problem. Rano po chłodniejszej i wilgotniejszej nocy przy ruszaniu strasznie szarpie. Tzn pierwsza faza puszczania sprzęgła jest ok. Dopiero końcowa jest szarpiącą. Sprzęgło wymieniłem i przez dwa dni było ok i znów to samo. Wysprzęglik też jest nowy. I nie ma znaczenia czy PB czy LPG i na tym i na tym szarpie. Ma ktoś może jakieś pomysły?? Świece i przewody są wymienione i wszystkie poduszki pod silnikiem i skrzynią również. Dodam jeszcze, że na ciepłym silniku szarpanie jest prawie niewyczuwalne bądź go w ogóle nie ma, tylko podczas gwałtownego ruszenia to wtedy bardziej, ale rano jak jest chłodno i wilgotno to trzęsie całą budą!! Najgorzej jest zimą bo mam to już od zeszłego roku i zrobiło się to z dnia na dzień.

Edytowane przez kaktus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności