Skocz do zawartości

przegrzewający się silnik


Gość valdek0706

Rekomendowane odpowiedzi

Gość valdek0706

Witam ponownie.

 

I otóż moja przecudnej jakości Astrunia znowu się zpsuła! :/

Tym razem kolej na wentylator chłodnicy. Tenże zaczął chodzić wyłącznie wówczas, kiedy ma na to ochotę a raczej w ogóle.

Silnik łapie temperaturę powyżej 99 stopni celsjusza, a wentylator chłodnicy jak stał, tak stoi.

Działa podczas testu by OP-COM - obydwa biegi, działa kiedy włączam klimatyzację, działa kiedy komp przechodzi w system awaryjny po wypięciu czujnika temperatury na bloku, ale nie działa kiedy silnik wykonuje normalną pracę i podczas korków w mieście najzwyczajniej w świecie się przegrzeje. Nie włącza się żaden bieg, mimo sprawnych styczników i bezpieczników.

Może ktoś zasugerować w czym leży przyczyna i dlaczego jest to czujnik temperatury cieczy chłodzącej oraz jak sprawdzić jego sprawność? :szczesliwy:

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie związane z moim problemem oraz sposobami jego rozwiązania. Czy poza czujnikiem temperatury mogą być jakieś inny przyczyny takiego stanu rzeczy?

 

P.S. Dziękuję Ci GM, że zaoszczędziłeś na zegarach nie dając mi na nich wskaźnika temperatury cieczy chłodzącej. Dzięki Wam mam teraz do wymiany uszczelkę pod głowicą. Super fajni jesteście. :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Jeżeli czujnik jest wkręcany w chłodnicę i jest on na dole chłodnicy może być zapchana chłodnica. Czujnik można wykręcic i sprawdzić w garku z gorącą woda, Jest to czujnik bimetaliczny zapewne i zwarcie styków w czujniku nastaje po osiągnięciu określonej temperatury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość valdek0706

te 99 stopni to jak sprawdziles ??

skoro nie ma wskaznika

 

przycisk "Settings" na 8 sekund, potem "BC" i wyciągamy temperaturę z trybu serwisowego wyświetlacza - nie pisz, że jako użytkownik Opla tego nie wiedziałeś :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Astra kupiona przeze mnie pół roku temu od handlującego autami Szkota, który nabył ją jako p/x za inne auto od pewnego Węgra - pierwszego właściciela, została przez mnie tydzień temu sprzedana za 3700GBP mocno zainteresowanemu nią typowi z Mołdawii, który posiadając Bułgarski paszport legalnie pracuje pod Londynem!!! Ależ to auto będzie mieć historię, a w zasadzie już ją ma!!! :wesoly:

 

P.S. Żegnajcie Opelkowi forumowicze. Przesiadam się na czeskie padło - Skodę. ;p

Jeśli jednak ktoś miałby jakieś pytania dot. oplowskiego Z14XEP - proszę śmiało pytać. Poznałem tę jednostkę jak własną kieszeń. :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przycisk "Settings" na 8 sekund, potem "BC" i wyciągamy temperaturę z trybu serwisowego wyświetlacza - nie pisz, że jako użytkownik Opla tego nie wiedziałeś :wesoly:

nie kazdy opel ma takie mozliwosci ;)

teraz wracajac do zalaczania wentylatora

zalezy jaki czujnik jest zamontowany w chlodnicy

normalnie zalacza przy okolo 102 stopni wentylator

chyba ze ma inna temperatura zalaczenia np 98

albo 92 czyli zimny czujnik w komplecie z zimnym termostatem-ale to w innych warunkach klimatycznych jest stosowane

 

u Ciebie moglo ulec uszkodzeniu

czujnik w chlodnicy albo jego przekaznik

skoro wentylator dzialal przy probach jakie opisales

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności