Skocz do zawartości

cieknie olej OPEL SINTRA 2.2 Benz- LPG


Gość wisniajacek52

Rekomendowane odpowiedzi

Gość STRUS_TM

Jak na razie nie dopiszę dalszej części! Okazało się,że pękła pokrywa zaworów... :tak: (ścianka rowka prowadzącego uszczelkę). Naprawione! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
Gość danielbro

Na prośbę kolegi moderatora w skrócie boje z chłodniczką:

objawy-silnik się przegrzewa, wyrzuca płyn,pod korkiem pokazuje się żółty osad-> maź będąca mieszanką płynu chłodzącego i oleju pozatykała swobodny przepływ płynu, w oleju nie ma wody, ciśnienie na cylindrach prawidłowe, z rury wydechowej nie dymi płynem.

diagnoza-uszkodzenie wewnętrzne chłodnicy oleju

lokalizacja-tył silnika bezpośrednio pod kolektorem ssącym

leczenie- masakra :eek: po kilku godzinach prób dotarcia od dołu stwierdzam że rozbieranie połowy auta będzie fajniejsze od góry, ściągam kolektor ssący ze wszystkim i dolot powietrza, chłodniczka jest przykręcona na 2 śruby , jedna wspólna z jakąś łapą(nie pamiętam dokładnie).Chłodniczka nie łączy się bezpośrednio z blokiem silnika ale robi za coś w rodzaju rozgałęzienia dla rurek od chłodzenia 5 wejść/wyjść i wejście+wyjście oleju połączenie bezpośrednio z pompą oleju.

Odkręcam wszystko, dodatkowo płukę cały układ chłodzenia, rozbierając co się tylko da,(mina mojej kobiety na chłodnice i to co z niej wylata w nowej wannie-bezcenna :gwizd: ) na zmianę ciepłą i zimną wodą z różnymi dodatkami( ludwik, pur, i inne usuwacze tłuszczu), wkręcam nową( nazwa umowna , ta jest urzywana -ale prawie jeżdzona nie była panie ,100% dobra-słowa sprzedawcy) montuję kolektor i resztę.

Dzień spieprzony ale jestem szczęśliwy sinterka jeździ.

leczenie opcja amputacja- cieszę się kilka dni ale wyczulony na zło kojarzę że coś nie tak, znów zaczyna się grzać, płukę układ jeszcze raz bo może niedomyłem, i nic.

super!!! nie jeżdzona chłodniczka też była trefna (przemilczę co usłyszał ode mnie sprzedawca).Wnerwiony stwierdzam że moja sintra nie jeździ w Kaliforni i to ustrojstwo nie jest jej potrzebne.Zaślepiam wlot i wylot oleju w chłodniczce, teraz będzie tam pływać tylko płyn, zakładam bypass na pompe oleju żeby był przepływ i już.

Sintra w tej opcji jeździ już 3 lata i wszystko jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zaślepiłeś chłodniczkę? Dopasowałeś jakieś korki ?

Bajpas jak zrobiłeś przy filtrze ? Dopasowaleś jakiś przewód z końcówkami ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danielbro

poszedłem na łatwizne ,wykorzystałem te rurki z końcówkami które tam są, jedną zawinąłem w pętelkę (tą przy chłodniczce) a drugą skróciłem( tą przy filtrze oleju)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Potwierdzam :) Moja Sinterka bez chlodnicy oleju zrobila okolo 150 tys. do remontu. Remoncik w styczniu 2013 przy okolo 300 -stu tysiacach. Chlodnicy nadal brak, w tym przypadku chlodniczka to nic innego jak wyrostek...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie olej w płynie, ale miałem równie dziwną usterkę, pękła podstawa filtra oleju i w fazie początkowej był to bardzo delikatny wyciek, właśnie z tyłu silnika praktycznie nie do namierzenia, aż pewnego dnia w drodze do niemiec, strzeliła na dobre. Z resztą "Ona" zawzze psuje się w drodze do niemiec, a przede mną kolejna podróż :-) Jednak po siedmiu latach można się już było przyzwyczaić :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaiłem się do bardzo dziwnych usterek, troszkę irytujących. Podstawa pękła raz i oby nigdy więcej :) gubienie oleju na autostradzie, to średnio przyjemne doznanie. Ale moja sintra dostała w kość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności