Skocz do zawartości

cieknie olej OPEL SINTRA 2.2 Benz- LPG


Gość wisniajacek52

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZlyWilk

Jeżeli mówi że nie ma czasu znaczy to że chcę Cię olać, no sorry ale ja bym nie odpuścił.

Nie po tym wszystkim co przeszedłeś z autem.

Co to za termin 3 miesiące??? No bez jaj...

W ostateczności weź gościa za fraki postrasz sądami, "kolegami" - chyba wiesz co mam na myśli.

A jak nie chcę zrobić to niech się dogada z innym mechanikiem i niech pokryje koszty jego pracy jak tak bardzo poczuwa się do odpowiedzialności.

Niech on dziękuje bogu że na mnie nie trafił, przysięgam żebym go do lasu na 24h wyciągnął wtedy by pewnie zdanie zmienił...

Pozdrawiam i współczuję...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość stasiek461

witam ja mialem podobnie ale z ducatem zwykla zmiana rozrzadu pierwszy wyjazd na niemcy po zmianie i zgrzyt pisk i zapalily sie kontrolki rozrzad przeskoczyl i ogolnie wyszla kapitalka silnika wyszlo ze sruba od napinacza sieodkrecila i dupa a mechanik stwierdzil ze bylo ok to nie jego wina itp no coz zmienilem mechanika na innego niedosc ze autko zawsze wraca to solidny i niedrogi w miare mozliwosci oczywiscie :SMILE:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ghost39

witam ja mialem podobnie ale z ducatem zwykla zmiana rozrzadu pierwszy wyjazd na niemcy po zmianie i zgrzyt pisk i zapalily sie kontrolki rozrzad przeskoczyl i ogolnie wyszla kapitalka silnika wyszlo ze sruba od napinacza sieodkrecila i dupa a mechanik stwierdzil ze bylo ok to nie jego wina itp no coz zmienilem mechanika na innego niedosc ze autko zawsze wraca to solidny i niedrogi w miare mozliwosci oczywiscie :SMILE:

to jest zawsze wina mechanika trzeba to dokrecic..pneumatem na chama..i najlepiej dac klej..ja mam rozrzad przy zmiane silnika w grudniu wymieniony..20 tys na nim przejechalem nic sie nie dzialo..po uszczelnieniu silnika sie to stalo..zle dokrecil srube nie ma innej opcji..czekam na innego mechanika ale mocno krec nosem..:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

to jest zawsze wina mechanika trzeba to dokrecic..pneumatem na chama..i najlepiej dac klej..ja mam rozrzad przy zmiane silnika w grudniu wymieniony..20 tys na nim przejechalem nic sie nie dzialo..po uszczelnieniu silnika sie to stalo..zle dokrecil srube nie ma innej opcji..czekam na innego mechanika ale mocno krec nosem..:(

wszystkie zawory hydrauliki cala góra silnika slowem wymieniona.. teraz jeszcze silniczek krokowy, czujniki do walka i walu..plus gumy i sonda lambda i po sp[rawie mam nadzieje koszt okolo 4tys wszystko..a ubezpieczalnia wyliczyla mnie na 1600zł brutto zaplacila bez zadnych uzasadnien pisemnych 1200zł netto..hhehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość stasiek461

Witam koledzy zauwazylem ostatnio u siebie wyciek oleju po wjechaniu na kanal moim zdaniem cieknie uszczelniacz walu od strony rozrzadu orietuje sie ktos w kosztach takiej wymiany ??

a tak apropos to dzieki Kacper za podpowiedz z nie zamykaniem sie szyby w drzwiach od kierowcy nie pojawialem sie bo mialem klopoty z operatorem neta i wogle praca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wymiany to zapewne tyle samo co wymiany rozrządu bez materiałów.

Ja wymieniłem sam a koszt to cena uszczelki w ASO i dwa browary :wesoly: wszystko co może być przydatne jest opisane tu http://forum.opel24.com/topic/51390-Uszczelka-walu-korbowego-X22XE/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość grzegorz.z

Witam

Rozcieklo mi sie dosc mocno pod pokrywa zaworow w zwiazku z cyzm przygotowuje sie do wymiany uszczelki.

Kupilem komplet uszczelek elring

o kolejnosci przykrecania wiem.

W związku z tym ze bede to robil po raz pierwszy, mam 2 pytania

- z jaka sila dokrecic pokrywe zaworow

- czy jest cos na co powinienem szczegolnie uwazac

 

 

Silnik 2.2 z gazem

 

dzieki

Grzegorz

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywy zwykle dokręca się momentem 8Nm, czyli nie za mocno.

Jakichś specjalnych zaleceń nie ma. Odkręcasz wywalasz stara uszczelkę, dajesz nowa i skręcasz.

 

 

Kupilem komplet uszczelek

Pod pokrywę przychodzi tylko jedna uszczelka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności