Skocz do zawartości

Bezpieczniki i przekaźniki Astra G


Gość Kacper

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 rok później...
Gość Bombastap10

Witam posiadam Opla Astrę 1.6 8v z 1998r. Mam problem z klimatyzacją przycisk się włącza lecz sprężarka nie rusza ogólnie zero reakcji po włączeniu. Po jakiejś chwili znalazłem spalony bezpiecznik f8 40a w skrzynce pod maską. Wymieniony na nowy spalił się odrazy, odłączyłem sprężarkę z kostki dalej to samo spaliło bezpiecznik. I moje pytanie gdzie dalej mogę szukać usterki, przewody wyglądają ok. Chodzi o bezpiecznik z zdjęcia f8.

 

63065e7cd32b6337gen.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.Przekaźnik 10 w kabinie telephon itd tyczy się wersji w której w schowku jest telefon.Miałem z tym problem gdyż kupiłem nowy akumulator poleciałem na wczasy po powrocie akumulator rozładowany.Właśnie przez ten telefon gdyż szuka cały czas sieci.Elektryk wyciął wszystko rozbierając połowę kabiny a wystarczy wyciągnąć ten przekaźnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Odgrzeje kotleta. Czy ktoś się orientuję od czego sa przekazniki obok akumulatora. Czarny od wentylatora a te dwa białe nie mogę namierzyć po zwarciu pinów nic się nie dzieje.20230310_190024.thumb.jpg.fe3bc26e53ef058badfff972aa20f3fd.jpg dodatkowo znalazłem takie dwa gniazda za schowkiem ktoś wie?auto wyposażone w czujnik deszczu i klimatronik.

Co do czujnika deczu znalazłem przekaźnik od wycieraczki w komorze silnika, a gdzie szukać drugiego?

20230311_093108.jpg

Edytowane przez dyba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Czy ktoś wie, którym bezpiecznikiem jest zabezpieczone podświetlenie pokręteł nawiewu oraz podświetlenie tarczy obrotomierzu i prędkościomierzu. Podświetlenie tarczy obrotomierza i prędkościomierza miałem sprawne natomiast podświetlenie pokręteł przestało działać jakiś czas temu. Dzisiaj przy próbie wymiany żarówki podświetlenia pokręteł nawiewu żarówka pękła i przestało działać dodatkowo podświetlenie tarcza oraz dodatkowo nie ma reakcji na pokrętło przy włączniku świateł do zmiany natężenia między innym podświetlenia tarcz i podświetlenia licznika przejechanych kilometrów. Pozostałe elementy jak kontrolki przy zegarach, same zegary czy wyświetlacz z przejechanymi kilometrami działają. Wyświetlacz z datą, godziną i informacjami z radia również działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

1. Jaka powinna być wartość bezpiecznika F33 - Zacisk 30: zasilanie przyczepy? Wg instrukcji 20A, a u mnie zamontowany był (chyba fabrycznie) 30A. Opel Astra G 1998 rok.

 

2. Jeśli nie mam ABS, ESP i klimatyzacji, to w skrzynce bezpieczników w komorze silnika F5 i F8 powinny być puste?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności