Skocz do zawartości

brak mocy po czyszczeniu egr


Gość bzyk1923

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem z silnikiem 1.9 di czysciłem wczoraj zawór egr wszystko było dobrze ale po czyszczneiu i założeniu go samochód do 2000 obrotów gorzej sie zbiera jaka moze byc przyczyna???? powiedzcie tez mi czy zawór egr to tylko to co widac czy tez w kolektorze jest jeszcze cos co sie wyciaga i czysci????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego o przyczynach braku mocy mozna pisac bez konca jesli chodzi o ten silnik,napisz co cie sklonilo do czyszczenia egra i czy po czyszczeniu jest gorzej.gdybys mial dostep do urzadzenia czytajacego bledy bylo by latwiej pomoc,proponuje uzupelnic profil,moze ktos w twojej okolicy posiada interface i pomoglby w diagnozie.ja mialem raz uszkodzony przeplywomierz i wczesniej rozwalony czujnik sprzegla z podobnymi objawami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z silnikiem 1.9 di czysciłem wczoraj zawór egr wszystko było dobrze ale po czyszczneiu i założeniu go samochód do 2000 obrotów gorzej sie zbiera jaka moze byc przyczyna?

ktory to silnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest francuski silnik? jesli tak to nie znam sie...

ale zastanow sie co demontowales przy wyciaganiu egra... moze cos zle spasowano skladajac

Edytowane przez kicaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

przed swietami postanowilem zaslepic zawor EGR bo miomo iz nowy to co tydzien-2 musialem czyscic.operacja ogolnie prosta,wystarczy rozwiercic 3 otwory mocujace EGR wiertlem 7mm.po wierceniu z uzyciem niewielkiej sily oddzielamy czesc mechaniczna od elektrycznej.mechaniczna czesc zaworu(o ile jest szczelnie zamknieta) przykrecamy do kolektora na swoje miejsce a polowke elektryczna mocujemy gdzies zeby nie uszkodzila nam czegos.

jedynym minusem jest ze silnik delikatnie dymi kiedy jest zimny,za to nie dymi nic na cieplym i od 1000-2200obr/min mamy wyczuwalnie wiecej mocy odczuwalne na 1,2 i 3 biegu.

po podlaczeniu pod op-com nie widac bledow,w blokach pomiarowych zaworek jest otwarty na 5% czyli jak na zgaszonym silniku.przejechalem okolo 450 km w 1 dzien swiat i nie zauwarzylem zeby cos dziwnego dzialo sie z silnikiem,wydaje mi sie ze troche mniej pali ale licznik mi nie dziala wiec moze to tylko zludzenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość morgen2903

przed swietami postanowilem zaslepic zawor EGR bo mimo iz nowy to co tydzien-2 musialem czyscic.operacja ogolnie prosta,wystarczy rozwiercic 3 otwory mocujace EGR wiertlem 7mm.po wierceniu z uzyciem niewielkiej sily oddzielamy czesc mechaniczna od elektrycznej.mechaniczna czesc zaworu(o ile jest szczelnie zamknieta) przykrecamy do kolektora na swoje miejsce a polowke elektryczna mocujemy gdzies zeby nie uszkodzila nam czegos.

jedynym minusem jest ze silnik delikatnie dymi kiedy jest zimny,za to nie dymi nic na cieplym i od 1000-2200obr/min mamy wyczuwalnie wiecej mocy odczuwalne na 1,2 i 3 biegu.

po podlaczeniu pod op-com nie widzi bledow,w blokach pomiarowych zaworek jest otwarty na 5% czyli jak na zgaszonym silniku.przejechalem okolo 450 km w 1 dzien swiat i nie zauwazylem zeby cos dziwnego dzialo sie z silnikiem,wydaje mi sie ze troche mniej pali ale licznik mi nie dziala wiec moze to tylko zludzenie

 

 

 

witam cie kolego mam pytanie w sprawie agra szykuje sie do operacji zaslepienia i chcialem zapytac kupilem nowy egr i chce go rozczepic czesc mechaniczna od elektrycznej tak jak opisujesz tylko meczy mnie jedna rzecz w moim starym zaworze jest urwany jeden pin jest to pin masy w gniezdzie jest to numer 5 i jesli rozczepie nowy egr to czy ta masa bedzie dzialac bo nie wiem czy masa nie idzie od silnika.

 

 

i jeszcze jedno pytanie przy rozczepieniu agra niema tam jakichs niespodzianek typu kaelkow lub innych rzeczy zeby cos nie urwac lub zniszczyc czytalem ze to zrobiles jak bys mogl mi pomóc lub doradzic bardzo bym byl wdzieczny iw ogóle jak sie twoje auto sprawuje po tej operacji

 

chcialem jeszcze spytac bo pisales o szczelnie zamknietym zawoze rozumiem ze nowy jest szczelnie zamkniety

poniewasz niebyl jesze wbudowywany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm,skoro masz nowy zaworek to podepnij go pod wtyczke i ulokuj gdzies tak zeby nic nie uszkodzil.wyczysc stary tak zeby byl szczelny i wsadz tam gdzie byc powinien(sama czesc mechaniczna wystarczy)wtyczka musi miec wszystkie piny sprawne.to ci gwarantuje brak bledow i zaslepiony goplyw spalin.u mnie wyrzuca blad egr ale kontrolka nie swieci.co tam z termometrem?zrobiles?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość morgen2903

hmmm,skoro masz nowy zaworek to podepnij go pod wtyczke i ulokuj gdzies tak zeby nic nie uszkodzil.wyczyścić stary tak zeby byl szczelny i wsadz tam gdzie byc powinien(sama czesc mechaniczna wystarczy)wtyczka musi miec wszystkie piny sprawne.to ci gwarantuje brak bledow i zaslepiony wpływ spalin.u mnie wyrzuca blad egr ale kontrolka nieswiec.com tam z termometrem?zrobiles?

 

 

witam cie kolego z tego co rozumiem to ze nowy egr mam podwiesic w calosci nie rozdzielac go a ze starego mam tylko uzyc czesc mechaniczna wyczyscic i wlozyc do kolektora , ale jesli podwiesze ten nowy w całości czy on bedzie pracowal.

 

 

jesli chodzi o termometr to jutro bede tych kabli szukal jutro tez bede chcial ten agr zamontowac i wymienic swiece jesli starczy czasu także w sobote na wieczór dam ci znac jak mi poszlo co mi sie udalo zrobic.

 

i prosilbym cie abys mi odpisal czy dobrze cie zrozumialem bo to dla mnie wazne zebym czegos nie zepsuj lub zle zamontowal z góry ci dziekuje :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności