Skocz do zawartości

Błąd 35-Brak prędkości pojazdu


Gość Bercik7CB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i odrazu przejdę do rzeczy;

Mianowicie gdy auto zagrzeje się już do 90 stopni po puszczeniu gazu podczas jazdy w granicach 3000-2500 zapala się check i gdy się wyluzuje to odrazu gaśnie,czytałem trochę już na ten temat i już sam nie wiem co może być zpsute :zalamany: Podczas jazdy komputer diagnozujący wyświetla wartość prędkości pojazdu 0km.Dodam że licznik był zmieniany i oba są na linkę i zakładając który kolwiek nic się nie zmienia. Czy impulsator w liczniku na linkę czyta i daje sygnał do sterownika silnika? Pomóżcie :help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość daropierwszy

Witam wszystkich i odrazu przejdę do rzeczy;

Mianowicie gdy auto zagrzeje się już do 90 stopni po puszczeniu gazu podczas jazdy w granicach 3000-2500 zapala się check i gdy się wyluzuje to odrazu gaśnie,czytałem trochę już na ten temat i już sam nie wiem co może być zpsute :zalamany: Podczas jazdy komputer diagnozujący wyświetla wartość prędkości pojazdu 0km.Dodam że licznik był zmieniany i oba są na linkę i zakładając który kolwiek nic się nie zmienia. Czy impulsator w liczniku na linkę czyta i daje sygnał do sterownika silnika? Pomóżcie :help:

Impulsator jest przy skrzyni ale montowany był bo dajże od 97 roku, natomiast jeżeli linka będzie urwana silnik będzie gasnął ponieważ komputer otrzymuje sygnał od czujnika prędkości pojazdu, dokładnie to nazywa się to czujnik przebytej drogi i mieści się w liczniku (taka mała czarna kostka)

zazwyczaj jak to siądzie to wymienia się cały licznik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Bercik7CB

Impulsator jest przy skrzyni ale montowany był bo dajże od 97 roku, natomiast jeżeli linka będzie urwana silnik będzie gasnął ponieważ komputer otrzymuje sygnał od czujnika prędkości pojazdu, dokładnie to nazywa się to czujnik przebytej drogi i mieści się w liczniku (taka mała czarna kostka)

zazwyczaj jak to siądzie to wymienia się cały licznik

 

U mnie jest na linkę,prędkość pokazuje na prędkościomierzu,licznik wymieniałem i nadal jest to samo,przytrzymywałem dziś podczas jazdy oba przyciski od zegarka to ile bym nie jechał zawsze pokazuje +53 kkm. a jak włącze radio to zanim pokaże to + 53 to wyświetla się f 12 a potem f 95, a jak się zatrzymam to pokazuje 000 kkm.czy ktoś wie o co tu chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daropierwszy

U mnie jest na linkę,prędkość pokazuje na prędkościomierzu,licznik wymieniałem i nadal jest to samo,przytrzymywałem dziś podczas jazdy oba przyciski od zegarka to ile bym nie jechał zawsze pokazuje +53 kkm. a jak włącze radio to zanim pokaże to + 53 to wyświetla się f 12 a potem f 95, a jak się zatrzymam to pokazuje 000 kkm.czy ktoś wie o co tu chodzi?

95

Brak komunikacji między radiem i TID

Wył. wyświetlacz radia

A f12 to tylko przejście w stan zaczynający sprawdzanie czyli nic nie znaczy, natomiast prędkość pokazuje jak jedziesz do 53 to taką pokazuje jak jedziesz szybciej to będzie pokazywać +53

Edytowane przez daropierwszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

95

Brak komunikacji między radiem i TID

Wył. wyświetlacz radia

A f12 to tylko przejście w stan zaczynający sprawdzanie czyli nic nie znaczy, natomiast prędkość pokazuje jak jedziesz do 53 to taką pokazuje jak jedziesz szybciej to będzie pokazywać +53

No to jak jadę 40 to pokazuje 43 czyli jest oki. ale nadal jest ciągle to samo. a czy wiesz może co to jest za kostka taka biała dwu pinowa przy ścianie grodziowej silnika do czepiona do kolektora ssącego i jak ją odepniesz to nie zapali silnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Bercik7CB

A więc auto zaprowadziłem do znajomego elektryka i jak ma trochę wolnego to coś tam próbuje zrobić,doszedł obecnie do tego że w obu licznikach jest zje...a ta czarna kostka i próbuje ją wymienić,mam nadzieję że to będzie tylko to i wreszcie odbiore to niby auto. Ale jak już odbiorę napiszę aby ktoś mógł przeczytać i nie czekać tyle co ja co było przyczyną :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bercik7CB

Witam ponownie. Odebrałem Tigrę i śmiga jak tralalla a przyczyną było to czarne coś w liczniku ale jak ktoś będzie miał owy problem to najlepiej we własnym zakresie zmienić licznik tylko na sprawny bo ja kupiłem na allegro taki sam jak miałem wczesniej czyli nie sprawny,ale to nie koniec,problemem było jeszcze brak komunikacji od tego czujnika do ECU wiec okazało sie że przewód niebieski z fioletowym paskiem był przecięty i został wymieniony. Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności