Skocz do zawartości

Filtr cząstek stałych DPF


Gość Maxsignum

Rekomendowane odpowiedzi

A jak mi ppo przejechaniu ponad 5 tyś. km ani razu nie mrugała ta kontrolka to co wtedy to oznacza?? I co należy rozumieć pod pojęciem "temeratura roboacza"??

 

Aby nastąpiło wypalenie filtra musi być on nasycony powyżej 80%, silnik musi być nagrzany, a pojazd musi poruszać się min 60km/godz.

Przynajmniej tak dzieje w moim 1.9 CDTI. Wypalanie jest widoczne (chwilowe zużycie paliwa znacznie wzrasta nawet do 12l.) Jak i słyszalne (silnik jest

głośniejszy) Przy pierwszym wypalaniu myślałem, że nastąpiła awaria silnika. Wypalanie trwa 15 do 25 min przy obrotach po wyżej 3000. Poruszając się po mieście wypalanie odbywa się, co 700 - 750 km (nasycenie 90 - 95%) U mnie podczas wypalania żadna kontrolka nie mruga, wyczytałem, że kontrolka świec włącza, gdy nasycenie filtra jest w stanie max ok 120%, ale tego nie sprawdzałem. Po wypalaniu zeruję licznik i gdy przejadę 750 km w mieście to wyjeżdżam na obwodnicę i tam go wypalam. Kilka razy wypalałem w mieście, procesu wypalania nie przerwały nawet zatrzymania pojazdu na skrzyżowaniach (światła) Warunkiem jest, aby nie wyłączać silnika podczas wypalania. Przy większych obrotach i prędkości proces przebiega szybciej. Dobrym sposobem jest nabycie programu diagnostycznego np. Op-Com, który pokaże nasycenie, ilość km od ostatniego wypalania, jak i można sprawdzić czy posiadamy filtr DPF.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

silnik musi być nagrzany,

nie musi

 

Poruszając się po mieście wypalanie odbywa się, co 700 - 750 km

jaka średnia prędkość? jakie spalanie średnie?

 

U mnie podczas wypalania żadna kontrolka nie mruga,

ludzie czy wy nie czytacie forum?

żadna kontrolka przy wypalaniu się nei świeci, poza sporadycznymi przypadkami z początku produkcji aut z dpfem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitersi

nie musi

 

jaka średnia prędkość? jakie spalanie średnie?

 

ludzie czy wy nie czytacie forum?

żadna kontrolka przy wypalaniu się nei świeci, poza sporadycznymi przypadkami z początku produkcji aut z dpfem

Czy ty wypalałeś kiedyś filtr DPF gdyż mam wielkie obiekcje. Odnoszę wrażenie że temat nie jest ci znany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ty wypalałeś kiedyś filtr DPF gdyż mam wielkie obiekcje. Odnoszę wrażenie że temat nie jest ci znany.

pewnie że nie... chyba dlatego że nazywa się bezobsługowy...

ale jakie auto taki filtr...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radmax

Poruszając się po mieście wypalanie odbywa się, co 700 - 750 km

 

A mi się wypala co 1000-1200 km, średnio dziennie 2 x 12 km, 34 km/h, 7-8 l/100

Edytowane przez radmax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miasto miastu i trasa trasie nie równia dlatego warto podawać jakie dystanse się pokonuje w mieśce i z jaką średnią prędkością + średnie spalanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wypala po przejechaniu 600 - 700 km. Wiekszosc miasto od 5 do 10 km dziennie, weekendy(raz, dwa razy w miesiacu) 60 - 90 km.


po miescie pali 8,5 - 10,5 l/100 zalezy jak sie jezdzi, a trasa wiadomo mniej 6 - 7l/100.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

a w moim signum wypala się jak je zabiorę Żonie:) Staram się zabierać przynajmniej raz w tygodniu. Do procesu wypalania dochodzi co ok. 800km. Jazda mieszana z przewaga miasta i bardzo małych dystansów. Jak ruszam to mam wrażenie że ciągnę za sobą przyczepę. Po wyjechaniu do pracy na ekspresówkę 60km autko wraca do życia. Regularne wyjazdy i odpukać 4 lata nic się nie dzieje:)

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności