Skocz do zawartości

Schemat układu chłodzenia


Gość PYRZAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Cieszę się Pyrzan że udała ci się akcja z uszczelniaczem.:brawo: Ja jeszcze nie wyciągałem motorka i dla tego nie wiem jak idą te przewody do nagrzewnicy, a od góry mam trochę ciasno LPG. Jak będę wiedział to się odezwę. Pozdrawiam RG :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ponawiam pytanko który wąz jest zasilający nagrzewnice a który powrotny (fot wyżej)"

 

Witam. Dolny wąż powinien być zasilającym. Spytałem dzisiaj mechanika i stwierdził że w większości aut osobowych, zasilanie idzie od dołu ze względu na samoodpowietrzenie układu chłodzenia. Pozdrawiam RG :beer:

 

 

:COOL:

Witam. Dzisiaj sprawdziłem: dolny przewód wchodzący do nagrzewnicy idzie bezpośrednio z głowicy cylindrów, czyli jest zasilającym. Właśnie podepnę go do nagrzewnicy, a wylot dopiero do reduktora LPG, wyrzucę trójniki (w audiczce tak właśnie mam podpięte). Pozdrawiam RG.:ok:

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to jest realne, ale można sprawdzić czy jest wyczuwalna różnica w temperaturze tych węży. Chłodniejszy będzie powrotny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Przerobiłem ogrzewanie instalacji LPG (od silnika na nagrzewnice, z nagrzewnicy do chłodnicy oleju układ szeregowy) . Silnik miałem na wierzchu (wymiana uszczelek, rozrządu, wymiana pompki spryskiwacza tylnej szyby, naprawa instalacji elektrycznej (był fajny dostęp). Tak że teraz mogę potwierdzić: dolny przewód do nagrzewnicy jest zasilaniem. Przy okazji wymieniłem termostat i nareszcie nie muszę zakładać do jazdy rękawiczek. Pozdrawiam RG.:super:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

Zapamiętaj. Kupując termostat termostat należy kierować do światła. Aby przyjrzeć. Światło przechodzi przez uszczelkę termostatu?. Gdy światło przechodzi - uszkodzony termostat. Zdjęcie przedstawia światło. Termostat ten nie kupić.

 

post-12527-0-01188700-1324542046_thumb.jpg

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę ze wschodniej europy.

Dzięki za radę, ale ja kupiłem termostat z obudową bo wiem że to jest słaba strona wszystkich opli.cheers.gif Pozdrawiam RG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi!

I kupili również termostat w obudowie

Nowy termostat - nie działa prawidłowo i dałem ją z powrotem do sklepu

Przechowywać w celu wymiany na inny mój termostat

Teraz wszystko jest OK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mogłem od razu sprawdzić w sklepie (sklep kolegi ). Był dobry i tani, mój stary termostat miał wżery w obudowie i nadawał się na złom. :super:

Dałem ci wczoraj plusa, bo już kilka razy wykorzystałem twoje wcześniejsze posty. Życzę wszystkiego Co Najlepsze w Nowym Roku, :drunk:

oraz zdrowych, pogodnych Świąt. Pozdrawiam RG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności