Skocz do zawartości

zamykanie z kluczyka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie z klucza jak przekręcę zamek to domyka mi szyby a z kluczyka nie idzie czy tak ma być ze tylko jak zamknę zamek w drzwiach kluczem to domyka okno kumpel ma omege i może zamykać szyby z kluczyka

 

w tytyle podawaj konkretny temat,łatwiej potem komus poszukac /zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest m.in w Astrach F, G i Zafirach . Możesz dołożyc alarm i podpiąć funkcje domykania szyb ( i jeszcze może mieć dodatkowo ryglowanie drzwi - wszystko po naciśnięciu jednego przycisku np. QX 005N , QX002-bezpilotowy , lub niektóre wersje Silicona- alarmy te były lub jeszcze są montowane w serwisach Opla a mozna je kupić poza ASO )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy napisałem już powyżej a ceny w przybliżeniu to: Silicon CD ok.270zł ( ARS jest tańszy ale nie ma drugiego impulsu do ryglowania drzwi ) oraz QX 002 i QX005N chyba ok. 500-600zł .

Bardzo ładnie chodzi QX002 - wykorzystuje orginalny pilot Opla w ten sposób ,że pierszym nacisnięciem przycisku na pilocie zamyka sie tylko auto, a drugim przycisnięciem - uzbraja się alarm , rygluja sie drzwi i zamykają szyby.

QX niestety w chwili obecnej nie ma certyfikatu na znizki do AutoCasco a Silicon certyfikat taki posiada .

W cenach alarmów tak dokładnie nie siedzę ale latem gdzieś po tyle chodziły od dystrybutorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omegi mialy to domykanie w standardzie ale mozna dorobic to do astry G tez. Na innych forach bylo juz to przerabiane. Zerknij na forum vectra unlimited albo astra coupe. Wazne ze masz comfortshlusung-znaczy ze sie domykaja po przytrzymaniu kluczyka bo inaczej to lipa by byla. Koszt calej operacji to kilka zlotych jesli sie umie choc troche operowac lutownica. Nowsza wersja z forum VU domyka nawet szyby tylko po drugim kliknieciu przycisku na pilocie co powoduje ryglowanie zamkow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesol, ja mam omegę `01 i nie mam domykania ani z kluczyka, ani z pilota, no chyba, że coś padło http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif, z drugiej strony, w poprzedniej `94 wszystko działała, i kluczem i z pistoletu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ASTRĘ G i też kiedyś miałem ów pomysł domykania szyb z kluczyka realizować ale jakoś się zapomniało.Naszczeście powrócił tu na forum :?

Ale moje pytanie jest troche z innej beczki,

Z jakiej odległości Wam działa pilot w kluczyku? bo u mnie jest to max 3-4 metry :wesoly: a wolałbym mieć możliwość zamykania lub otwierania auta z większej odległości.

Np. moj braciak ma Xsarę i spokojnie zamyka i otwiera auto z okna na 3 piętrze na dodatek ulica jest oddalona od bloku o jakieś 12 metrów.

 

Co można zrobić żeby działało z większej odległości?

Dodam jeszcze, że baterie w kluczyku są dobre bo ostatnio wymieniałem ale zasięg pozostał na tym samym poziomie.

Myślałem żeby może przedłużyć antenę i wyciągnąć ją trochę do góry np. w przednim słupku.

 

Jak sądzicie? Macie jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie? Macie jakieś pomysły?

brak takowych,ale zauwazyłem,że odleglosc zalezy od kondycji baterii i kąta pod jakim jestem od auta.Czasami jest to 2m,a czasami 15,ale i tak najlepiej sciaga z lewej i prawie prostopadle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności