Skocz do zawartości

Jak zepsuć sobie nerwy czyli stukanie w desce.


Rekomendowane odpowiedzi

cos stuka pod deska rozdzielcza na wysokosci zegarów

demontowałem całkiem filtr powietrza i wtedy zaczeły sie te stuki

Filtr jest po przeciwnej stronie zegarów.

Ale może być tak, że dźwięk niesie się po blachach i słychać pod zegarami.

 

może to coś od tego stuka jakies zapiecia

Nikt Ci tego tu nie powie.

Otwórz maskę i sprawdź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, podłączę się pod temat. U mnie są jakieś stuki jakby przy zegarach albo w ogóle zaraz pod deską rozdzielczą ale tylko przy dodawaniu gazu w czasie jazdy. Gazowanie na postoju - nic. Podczas jazdy przy przyspieszaniu słychać jakieś chrobotanie pod deską. Jazda na luzie czy na biegu bez gazu, na równej czy mniej równej nawierzchni jest ok. Pomożecie...? Z góry dzięki.

 

Dodam jeszcze że najgorzej jest jak się rusza, na 1, 2, 3 i właśnie przy dodawaniu gazu są te stuki. Puszczę gaz i cisza. Coś jakby plastik pod deską lub okolice podszybia... Gdzie jest ta linka prędkościomierza i jak sprawdzić czy dobrze założona bo to może od niej? Wczoraj mechanik demontował mechanizm wycieraczek itd bo silikonował i uszczelniał w okolicach podszybia i może coś źle złożył i dlatego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, to nie zawiasy na 100%. Stukanie słychać niezależnie od powierzchni, czy na równiutkim asfalcie czy wybojach, nie ma znaczenia i TYLKO przy przyspieszaniu, najbardziej między 2000-3000 obrotów. Powyżej 3000 tak jakby przycichało ale też coś brzęczy. "Puszczę" samochód na biegu bez gazu lub jałowym z górki przez jakieś nierówności to cichutko, nic. Proszę o sugestie bo to trochę to wkurza... Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujekcorsa

Ja mam corsę b od nowości i też ostatnio mi zaczęło stukać w okolicy zegarów, co ciekawe to zauważyłem to pukanie występuje jak się przyglądnie dobrze podczas jazdy to akurat lekko liczby na liczniku kilometrów tak skokowo się przesuwają, nie płynnie i akurat wtedy jest takie ,,puk" , sprawdzcie może to u was idzie od licznika kilometrów bo u mnie to zauwazyłem, trochę zeszło nim doszedłem z czego to idzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujekcorsa

Odpada bo jest cyfrowy licznik

 

źle mnie zrozumiałeś, ja mówie o corsie b bo mam też drugie auto to na avatarku czyli corsę d :D tak się złożyło :D i widziałem podczas jazdy jak na liczniku strzelało jak powoli zegar z liczbami przesuwał cyferki, u mnie tak jest naprawdę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Cię zrozumiałem, ale opisałem że u mnie taka opcja (stukania przy przeskakiwaniu cyferek) odpada bo jest elektroniczny licznik przebiegu. Poza tym u mnie denerwujący dźwięk pojawia się tylko przy przyspieszaniu. Czy ktoś z Was przerabiał to i naprawił? Proszę o odpowiedź. Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś napisał jaka corsa, to by nie bylo niedomówień.

W B nie było cyfrowych liczników kilometrów.

Może naprawisz błąd, a nie każesz zgadywac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności