Skocz do zawartości

wycieki płynu z układu sprzęgła....


Rekomendowane odpowiedzi

Gość PiotrusPan

Witam serdecznie

zostałem od niedawna posiadaczem opla sintry iiii nie wim czy zaczac płakac czy go kopac !!zdaje sobie sprawe że to nie nowe auto i nikt nie sprzedaje dobrego auta ale ........grrrrrr mam dośc

Mianowicie jakis tydziem temy nabrałem ochoty na przejaszczki do pracy mym oplem po wejsciu i odpaleniu stwierdziłem ze nie mam sprzęgła po zlokalizowaniu zbiorniczka wyrównawczego ponownie zabłysłem swa inteligecja stwierdzajac braku płynu .....po napełnieniu go odpowiednim płynem i odpowietrzeniu 2 krotym 2 dni z rzędu niby problem znikł DO DZIS !!! dzis tez nabrałem ochoty na przejaszczkę do biedronki po odpowiedni napój sobotni iiiii ku mojemu zdumieniu znowusz stwierdziłem barak sprzegła powturzyłem procedure z ostatniego naprawiani i znowusz sie zaskoczyłem .....pompujac pedałem do odpowietrzenia pompuje płyn który cały czas ubywa ze zbiorniczka i to naprawde znika w oczach nie widac wycieku pod autem i pod pedałem sprzegła !!!!! CO SIE DZIEJE ???? POMOCY !!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, na 99,9 % to siadł wysprzęglik centralny. Więc czeka cię wymiana.

Jeśli chcesz to zrobić samodzielnie to opis jest na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrusPan

Kacperku podrzucisz linka z opisem który jest na forum ???? jeszcze sie nieobyłem z forum i nie wiem gdzie tego szukac.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu http://forum.opel24.com/topic/43400-Wyjecie-skrzyni-biegow/

Wcześniej obejrzyj dokładnie pompkę sprzęgła od środka nad pedałem sprzęgła i od strony silnika ( od strony silnika znajdziesz ją po podniesieniu maski śledząc wężyk z zbiorniczka wyrównawczego ) czy na pewno nie ma na niej wycieków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrusPan

Kacperku jeszcze jedno ciężko cos opisac nie bedac mechanikiem ale z tego co poczytałem wymiana wysprzeglika wiąże sie z dematarzem skrzyni a tego na razie chciałbym uniknac wiec moze dodam pare faktów mianowicie....przy skrzyni jest odpowietrznik i on jest zamontowany w jakims siłowniku ???? i czy przy wykreceniu całkowicie odpowietrznika i naciskajac na pedał sprzegła niepowinienem czuc cisnienia i z tym wiarzacego sie wycieku a tak sie nie dzieje !!!! przy czy dodaje ze każde nacisniecie pedału sprzegła wiarze sie z widocznie optycznym ubytkiem płynu gdzie fizycznie nie widac gdzie on kapie ,ubywa!!!!!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać wycieku gdyż ten płyn zbiera się w skrzyni. U mnie też z początku nie było widać lecz w końcu płyn znalazł ujście i sprawa była jasna.

Skrzyni nie trzeba całkowicie wyciągać ale trzeba ją maksymalnie odsunąć aby mieć trochę dojścia do wysprzęglika. Mi się to prawie udało za pierwszym razem, lecz wysprzęglik odkręcałem jakimś badziewnym torxem i jedna śruba obrobiła się. Przez co byłem zmuszony do jej całkowitego wyjęcia .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość STRUS_TM

Cześć! PiotrusPan-jak Cię to pocieszy,to w piatek "zdziało" mi sie to samo(zawsze to lepiej cierpieć z kimś!!! :wesoly: )! Ja jestem w lepszej sytuacji-stoję w pracy 50 m od warsztatu! Wysprzęglik zamówiłem w Oplex-ie z Łodzi. W poniedziałek ma być,we wtorek wstawiam autko. Przy okazji wymieniam sprzęgło.Latem pobawiłbym się sam,ale teraz- przy -20 jakoś brak weny.... :wesoly: PS.Kacper-płyn "idzie" do skrzyni? Myślałem,że wysprzeglik jest tylko przykręcony do obudowy...

Edytowane przez STRUS_TM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności