Skocz do zawartości

Alternator


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z ładowaniem w astrze f 1.6 c16nz zmieniłem już regulator napięcia i dalej mam problem z ładowanie jest poniżej 14v,na światłach i żarzy mi kontrolka akumulatora http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif wyczyściłem już wszystkie połączenia między akumulatorem a alternatorem zabezpieczyłem klemy smarem miedziowym,dokręcone wszystko na 100% i nadal ładowanie poniżej 14v. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

Nie wiem co mam robić???? wymienić alternator????

Proszę o pomoc,zbliża się zima i nie chce zostać na lodzie bez prądu w akumulatorze :lol:

 

 

na włączonych światłach spada nawet do 12.9-13.20v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jest jescze do przeczyszczenia przewód masowy silnik/buda.

Jak to nie pomoże, to niestety elektryk, bo albo spalił się stojan, albo wirnik.

Taniej może wyjść używka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie jesteś z warszawy bo tak bym ci sprawdził alternator na testerze w końcu zajmuje się profesjonalną regeneracją alternatorów, no jeszcze sprawdź przewody może na nich masz straty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema ja całkiem niedawno tez miałem problem w swojej astrze 1,7 dtl. ja mam alternator delco remy są różne przyczyny tego złego ładowania. Sprawdź naciąg paska klinowego, albo stan koła pasowego na alternatorze może być tak że jest wytarte i pasek wpada do samego dołu i sie ślizga opd obciążeniem będzie się świecic ładowanie i spadnie prąd, albo masz spalona diodę wzbudzenia i też się będzie świecić ładowanie. ja miałem własnie spalona jedną diodę wzbudzenia i ładowanie było lux ale świeciła się lampka ładowania taka dioda ałaściwie cały mostek to koszt okm 10 zł ale do alternatora delco redy. siwma

 

Lisek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuacje jak u Ciebie.Elektryk wymienił regulator napięcia,szczotki w alternatorze,szczotkotrzymacze a mimo wszystko kontrolka ładowania nadal się żarzyła i miałem za niskie napięcie.Dopiero po wymianie diod wszystko wróciło do normy.Teraz kontrolka się nie żarzy i napięcie jest ok.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam taki sam problem jak ty tz.kontrolka się żaży i ładowanie jest w granicach 13v bez obciążenia natomiast kiedy po kolei włanczam swiatła dmuchawe i ogrzewanie tylnej szyby napięcie ładowania spada mi nawet do 11,8 v i kontrolka po włonczeniu koleinych urządzeń coraz mocniej świeci zrobiłem test na czterech sprawnych alternatorach i na karzdym jest to samo więc to nie jest wina alternatora przynajmniej w moim przypadku,bende szukał dalej może gdzieś w przewodach szlak mnie już trafia,aku ciągle niedoładowany pomagam mu prostownikiem od czsu do czasu może ktoś wie od czego zacząć poszukiwania.pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie już trafia,aku ciągle niedoładowany pomagam mu prostownikiem od czsu do czasu może ktoś wie od czego zacząć poszukiwania.

Tak to co piszesz ewidentnie wskazuje na zwarcie w całym układzie .Aby to sprawdzić czy tak jest to zacznij od tego co ci teraz radzę Zdejmujesz klemę minus -i między słupek akumulatora a klemę oczywiście obydwa minus wpinasz miernik jeżeli będzie zwarcie to na mierniku pokaże wartość może to być 2-3v i już wiesz że należy szukać bo nie powinno tam być napięcia .Czasami można to sprawdzić zwykłą próbówką na 12v , ale ona nie jest miarodajna bo gdy będzie małe napięcie to nie zaświeci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności