Skocz do zawartości

Astra F 1,6 8V - Problem z odpaleniem


Gość karol3107

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karol3107

Witam. Mam Astrę F, silnik X16SZR + LPG 1996r. Problem polega na tym, że po mroźnej nocy silnik odpala nawet gdy rozrusznik już ledwo kręcz, lecz auto niema za bardzo mocy na zimnym silniku i czasami zgaśnie przy ruszaniu. Jak już zgaśnie tak w ogóle nie odpali, tylko na zaciąg. Nie jest to wina akumulatora, bo gdy auto zgaśnie i przy następnej próbie uruchomienia silnika rozrusznik ma w miare wysokie obroty. Dodam, że objaw ten występuje na benzynie, jak i na gazie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Witam.

Odpalanie na zaciąg auta z rozrządem na pasek to ryzykowny zabieg.

Ja dwa lata temu zimą (tylko po b. mroźnych nocach) miałem podobny problem (Asta F silnik X16SZ nadal jest w domu), jeżeli nie odpalił za pierwszym razem można było kręcić aż do padnięcia akumulatora. Jeżeli zapalił, to odpalał bez problemu, nawet po kilkugodzinnym postoju. Nie będę opisywał ile godzin spędziłem grzejąc wszystko co się da farelką :rolleyes:, ale zauważyłem że jak grzeję silnik od przodu to po jakimś czasie odpala. Zacząłem podejrzewać przewody WN, ale reanimację rozpocząłem od tańszego rozwiązania - wymieniłem świece (dawno nie wymieniane). Następnego ranka :zdziwko: odpalił bez problemu. Nie pytaj jaki związek mają stare świece z mrozem - nie wiem, mnie to pomogło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol3107

Świecie mam nowe, 2 miesiące temu wymieniane, ponad 2000km przebiegu na nich zrobiłem, jedynie co to kable WN stare, 2 lata już mają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie występuje podobna sytuacja ale tylko w momencie przełączenia na gaz, na benzynie chodzi trochę nie równo po potężnym mrozie ale krótka chwila na wyższych obrotach wystarczy żeby się unormowało wszystko. Dlatego kiedy odpalam to ogrzewam silnik na benzynie, potem przełączam na gaz i śmiga jak młody bóg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol3107

witam ponownie. dziś miałem znów problem, tylko, że odpaliłem silnik i zaraz zgasiłem. Po chwili chciałem znów go uruchomić i nic. dodam tylko, że przy następnej próbie odpalenia zauwazyłem, że gdy włączam rozrusznik zapala mi się kontrolka ABS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maroo123

dołaczajac sie do tematu tez mam podobny problem tylko w silniku 1.4 c14nz na duzych mrozach jakie byly ciezko a nawet ledwo odpalal. A w czesniej jak i teraz po odpaleniu na benzynie pracuje troche nie rowno a po wlaczeniu swiatel i np. nawiwewu gotowy zgasnac a czsem gasnie a przy ruszaniu szarpie i sie dlawi ledwie da sie jechac a jak juz sie troche nagrzeje to ciut lepiej. Na Gazie smiga az milo.

Pompka po przekreceniu kluczyka slychac jak pracuje przez kilka sekund.

Jaka moze byc przczyna ? czujnik temperatury do ecu ?

Przewody na oko nie widac zeby iskrzyly a nawet w sposob drastyczny dotykalem reka kazdego i nic nie kopie :P ale napewno sa stare ok.5 lat bite maja (sprawdzana rezystancja to 6-7 ohm na 3 kablach a na 1 5 ohm )

swiece ok.21 tys km

 

wymienione:

koulka z palcem

filtr paliwa

 

Pozdrawiam Maroo123

Edytowane przez maroo123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol3107

napewno to nie wina świec, zostały wymienione i dalej te same objawy :( jeszcze zadam jedno pytanie, czy w silniku X16SZR ECU bierze sygnał z czujnika temperatury, bo gdzieś słyszałem, że jego uszkodzenie może własnie sie tak objawiać, ale odłączyłem go wczoraj to tylko wskaźnik nie wskazywał temp., a tak to nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w silniku X16SZR ECU bierze sygnał z czujnika temperatury

Tak.

, ale odłączyłem go wczoraj to tylko wskaźnik nie wskazywał temp.

Są dwa jeden na zegary drugi na ECU.

Ten na ECU jest jak się nie mylę dwu pinowy(niebieski) na zegary jedno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol3107

dobra, dzięki, znalazłem już ten drugi co do ECU sygnał podaje, tak jak mówiłeś jest 2pinowy, na dniach go sprawdze i zobaczymy co dalej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności