Skocz do zawartości

dogrzewanie plynu chlodniczego opel vivaro


Gość morgen2903

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość morgen2903

pomylilem sie piszac ze 1.9 ma 900,na biegu jalowym ma 800

na swiecach podgrzewacza nie mam oznaczen wiec Ci raczej nie pomoge

 

 

ok niema problemu bede musial jakos se radzic dzieki za szczere checi bylem pytac w oplu maja ale im podziekowalem bo troche za drogo musze jeszcze poszukac i podzwonic w pare miejsc . :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec pozostaje tylko wykrecic jedna i w jej miejsce dopasowac srubke,zadzwon jeszcze do renault i zapytaj.swoja droga to u siebie jedna odlaczylem bo kabel mi sie topil wiec jesli podlaczysz te 2 dzialajace pod przekazniki 1 i 2 to bedzie zadowalajacy efekt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

to slaby pomysl. Szkoda altka. Moc grzewcza jest jak jedna siódma czajnika domowego i to jesli te swieczki wszstki beda grzaly na raz. Tot aki wspomagacz ale czy dziala czy nie dziala to wielkiej roznicy nie ma. Webasto ma moc 5000 wat a starsz emialy po 3 lub 4 tys wat a tna tych swieczkach na maxa masz okolo 300 wat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to:

http://www.motointegrator.pl/s/lp-defa/

W prawym górnym rogu można zmienić markę samochodu (wybierz ten do jakiego szukasz). Cena też nie taka tragiczna jak chodzi tylko o podgrzanie silnika, a wiadomo że jak silnik podgrzany to i w środku też szybko ciepło bo to ten sam płyn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w volswagenach takie świeczki są i kumpel mówił ze zimą mu szybko leci ciepłe powietrze,a webasto drogi interes

 

Tak tez to mam w golfie. Odlaczylem to bo roznica praktycznie żadna. W fałwejach jest na 3 swieczki a w renaultach chyba 4 jak dobrze pamietam. Nie mysl tylko ze te swieczki wszystke naraz grzeja zaraz jak odpalisz silnik bo tak nie jest. Tak to by altek odfrunal bardzo szybko. A jak kolega czuje roznice i mu sie autko szybko nagrzewa to gratuluje bo wierz mi ze w sprawach elektrycznych nie jestem kiepski.

Na 230 V to ja rozumiem. Kolega ma w starym mietku. Coprawda grzalka ma moc zaledwie 600 wat i wlacza to podgrzewanie jakies 2 godziny pred odpaleniem to mowil ze silnik cieplawy- prawie letni po tym czasie. Na swiecach zarowych masz 300 wat na maksymanym ich grzaniu to sobie oblicz ile musisz czekac az cos zagrzejesz. 2 litry wody w czajniku bys grzal jakies 30 minut. Prosta sprawa. Czajnik grzeje wode w okolo 4 minuty a ma moc2000 wat. Tu masz 10% tego ( swieczki sa zalaczane dwoma przekaznikami tzw low i high power) wiec statystycznie jak bedzie moc 200 wat to bedzie dobrze. Majac moc 10 razy mneijsza to bedziesz potrzebowal 10 razy wiecej czasu by nagrzac ta sama ilosc cieczy. czyli 4 minuty razy 10 to juz ci zaokraglilem do 30 minut a nie 40 choc nie powinienem bo cieplo tez w tym dlugim czasie uchodzi w "kosmos" jak to mowi kolega. Zaoszczedz kase i zakladaj webasto. W lato kupsz taki zestaw benznowy czy dieslowski za 500-700 zl- to nei taka tragedia. Cieplo masz i na postoju i przed odpalaniem auta w 15 minut masz silnik goracy a nawet podczas jazdy mozesz sobie odpalic taki dogrzewacz to w moment w aucie masz jak w saunie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jak sie psotarasz to nawet taniej. Musisz sie zorietowac jakie czesci sa potrzebne do danego moedelu. Mozesz kompletowac czesc ze szrotu czesc z allegro albo do Stefano. On sie zajmuje takimi naprawami tych sprzetów a jest zalogowany na wiekszosci for samochodowych. No nowego to neikupisz w tej cenie to wiadomo ale uzywka to czemu nie. Czasami z demintazu auta takie rzeczy sie daje wyszarpac. Tak w dwa dni to nie zalatwisz tego ale jak sie nie pali to spokojnie pomalu ogarniesz temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności