Skocz do zawartości

Wózek widłowy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Syn ma kat B i do jazdy wózkiem po zakładzie musiał zrobic kurs,bo inaczej sie nie da.

Niestety pewnie stracisz skrzynkę oby tylko pustą :/:lol: na takie urządzenia dodatkowo musi być stosowny kurs zakończony egzaminem . Nawet na sprzęt lekki muszą być uprawnienia np. piła, betoniarka, agregat, kosy spalinowe i wiele innych . Takie niestety są przepisy różnie to bywa ale jest to wymagane np. przez PiP który może nałożyć karę indywidualną na nie posiadającego uprawnień jak również na pracodawcę bardzo wysoką karę . W przypadku kiedy są osoby poszkodowane wchodzi również prokurator i tu nie ma zmiłuj się 8)8) Na budowie lub w zakladzie powinien być inspektor BHP i on również może ukarać obustronnie czyli użytkownika jak i Kierownika . :(:) Mam z nimi do czynienia na co :roll: dzień i samo nie posiadanie uprawnień chwilowe zapomnienie tak się wyrażę już przynosi spore kłopoty :D

 

Poprawiłam błędy i interpunkcję/Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zapomniałem dodac,ze sa 3 rodzaje uprawnien na wózki

-spalinowy

-gazowy

-elektryczny

nie zupełnie tak jest:

do niedawna (jeszcze 2 lata temu, bo mój brat robił)na spalinowy i elektryczny były osobne uprawnienia, ale teraz ( rok temu tak było jak ja roiłem) robi się uprawnienia na wózki podnosnikowe z napędem silnikowym i dodatkowo można zrobić (przeważnie robi się na tym samym kursie) uprawnienia do obsługi butli LPG, które trzeba odnawiać co 5 lat. maja jeszcze podobno podzielić na kategorie wagowe, jak jest w wielu innych krajach, bo kurs robi się przeważnie na małym wózku, a potem możja jeździn takim do przenoszenia kontenerów......

Nie ważne jaki osprzęt jest jest podczepiony do wózka i czy wogóle jest, jeżeli jest na terenie zakładu pracy, kierujący musi mieć uprawnienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zupełnie tak jest:

no nie wiem, czy to prawda,ale syn ma wpisane te trzy rodzaje wózków,a jak robiłem prawko,to widziałem na biurku uprawnienia róznych gosci i ci akurat mieli pojedyńczo.Jeden miał wózki spalinowe,a drugi gazowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że kiedyś tak było, ale ja robiłem kurs tylko na spalinowym, a papier mam na wszystkie i dodatkowo miałem egzamin z obsługi butli.....

teraz cały czas się zmieniają przepisy i nie wiadomo co jeszcze wymyślą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie trochu wypowiem 8) Jeśli chodzi o traktor to nie jestem w 100% pewien ale chyba kat B wystarczy żeby śmigać traktorem i w dodatku można, hmm lub też nie można przewozić maszymy takie jak pług czy też brona które są podnoszone i nie mają "kółek" :evil:

 

aaa co do wózka widłowego to z tego co pamiętam bo uprawnienia robiłem niecały rok temu można się poruszać wózkiem widłowym nie posiadając uprawnień ale nie ma prawa czegokolwiek przewozić Dziennik Ustaw 122z 21 grudnia/ ustawa z 25 września -> nie można eksploatować wózka widłowego bez uprawnień UDT ;)http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif

jeśli chodzi o zakłady to nawet jak sie ma juz te uprawnienia to nie można brać sięza wózek jeśli się nie ma zezwolenia międzyzakładowego, wydawanego zazwyczaj przez BHP po uprzednim przejżeniu uprawnień :evil:

kwestia rodzaju uprawnień :D no więc uprawnienia na wózki widłowe uprawnia do prowadzenia wózków wysokoprężnych (diesle http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif ) niskoprężnych (benzyniaki i LPG) oraz elektrycznych, niestety nie uprawniają one do poruszania się wózkami specjalnymi ( czyli np jakieś zakłady posiadają specjalne wózki widłowe do przenoszenia róóóżnych dziwnych rzeczy )

 

... hmmm to chyba tyle i to w bardzo duuużym skrucie :evil:

 

EDIT

 

no zapomniałbym o LPG czyli wymiana butli :evil: takie uprawnienia robi się zazwyczaj na kursie obsługi wózka widłowego a chodzi tu w sumie tylko o wymianę butli, jej przechowywanie i sprawdzanie szczelności instalacji a to tylko teoria :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o traktor to nie jestem w 100% pewien

100% pewnosci,że na B można jechac traktorem z czyms podwieszanym i bodajze z jednoosiowa przyczepka nawet bez rejestracji,ale tylko do przewozu zywca( nie mylic z piwkiem).Na B+E można smigac traktorem z przyczepami.Wiem,bo własnie niedawno robiłem B+E i i w Starostwie przy odbiorze tak mi wytłumaczono na pytanie dlaczego z pierwszej strony prawka znikło mi T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności