Skocz do zawartości

Wózek widłowy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy na prawo jazdy kategorii B można jeździć wózkiem widłowym :D chodzi mi o to czy bez uprawnień na wózek widłowy tylko na prawo jazdy kategorii B mogę jeździć wózkiem po terenie zakładu nie używając wogóle wideł tylko do przodu , do tyłu i prawo , lewo . Jak można proszę o jakieś przepisy na ten temat . Proszę o odpowiedź w grę wchodzi SZKRZYNKA

WÓDKI :)

 

 

Poprawiłam błędy/Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego, co ja wiem, to do poruszania się po zakładzie potrzebujesz pozwolenia właściciela(dla uproszczenia).

Ale, żeby wyjechać na ulicę potrzebujesz kategorii B :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam ale w takim razie po co robią uprawnienia na wózki widłowe skoro wystarczy pozwolenie właściciela? Wydaje mi się że w przypadku jakiejś kontroli będzie smród jeśli wózkiem będzie się poruszał ktoś bez odpowiednich uprawnień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie trzeba miec uprawnienia. Jak kiedys pracowałem w magazynie to mimo że miałem prawko nikt nie wspomniał że nie musze miec uprawnień. Także nieważne czy tylko w przód i tył i na boki , żeby jeździć wózkiem musisz miec papier.

 

 

 

Poprawiłam błedy?Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

Znacie to powiedzenie: "dopóty dzban wodę nosi, dopóki ucho się nie urwie"?

Z każdym świadectwem kwalifikacyjnym (w tym pozwoleniem na prowadzenie pojazdu) jest tak, że dopóki się nic nie stanie to wszystko ok.

Ale jeśli dopuścisz się jakiegoś wypadku w pracy to obowiązkowo pytają Cię czy masz pozolenie i czy tym na pewno tam powinieneś być.

Im większy wypadek tym większe prawdopodobieństwo, że oberwiesz a pracodawca przy okazji też. Tylko w razie co nie licz na odszkodowanie. Jesteś winien i kropka. Nie masz uprawnień więc nie powinno Cię tam być.

 

Ciekawe co na to zakładowy spec od BHP?

Takie wykorzystywanie umiejętności pracowników przez pracowadwcę nie jest na pewno czymś niezwykłym. Niezwykłe jest to, że Ci sami ludzie często są hipokrytami i nie chcą brać odpowiedzialności za to co polecają wykonać :)

 

 

Poprawiłam siebie - składnię?Niedźwiedź :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko, to:

1, Prawko potrzebne jest do poruszania się po drogach publicznych (ogrodzony teren zakładu do takich się nie zalicza. Chyba)

2, Do obsługi jakiejkolwiek maszyny potrzebne są stosowne uprawnienia.

I to na tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn ma kat B i do jazdy wózkiem po zakładzie musiał zrobic kurs,bo inaczej sie nie da.Oprócz tego ma zezwolenie szefa na poruszanie sie wózkiem po zakładzie.

Koniec i kropka.

Na kat B mozna jezdzic traktorem,a na B+E traktorem z przyczepami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności