Skocz do zawartości

Budowa auta V6


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

No i tydzień pracy minął.... Uporałem się z najwiekszym chyba problemem czyli elektryką... To była masiakra... Po prostu rzeż niewiniątek... Teraz natknąłem się na kolejny problem a mianowicie klimatyzacja... okazuje się że moja buda nie jest przystosowana do klimy i żeby wsadzić chłodnicę klimy trzeba wyciąć całą poprzecznicę.... masiakra.... oprócz tego trzeba deczko przerobić ścianę grodziową a mianowicie dorobić kilka otworków (3) aby przeszły rurki do nagrzewnicy oraz tej chłodniczki.... do tego oczywiście trzeba obowiązkowo przełożyć cały zespół sterowania nawiewem ten w środku... Do tego zauważyłem że będę musiał przełożyć przewody paliwowe bo szkoda mi je niszczyć a na domiar złego za cholerę nie mogę odkręcić jednej łapy silnika tej po stronie pasażera.... Ale damy radę.... zastanawiam się tylko nad tą klimą czy dalej próbować ja zaimportować czy też może dać sobie spokój.... Ale nad tym się jeszcze zastanowię...

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mlody niepotrzebnie wysylales mi maila ze zdjeciami...

Moja dzidzia, moja niunia, ktora tak piescilem i tak dbalem teraz jest dawca... Wiem ze to dziwne ale przywiazalem sie do tego autka... Spedzilem w nim mnostwo wspanialych chwil (samotnie jako przecinak na trasie) i wspolnie z moja druga polowka Marta... nie powiem nic wiecej.

Cichociemne bydle odchodzi do historii... Trasa Pulawy - Stegna pokonana w 4 godz i 30 min... nie wyprzedzona przez zaden samochodzik... Trasa na uczelnie ze srednia 190 km/h o 3.00 nad ranem... To tylko czastka czego potrafilo dokonac to niepozorne 1.6...

Po prostu to autko mialo faja historie i wiem ze teraz Twoja viki stanie sie katem na lubelskich drogach.

 

Mlody rob wszytko porzadnie, bo to sila ktorej jeszcze nie raz dasz sie poniesc...

 

PS> Przenosze do odpowiedniego dzialu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzECHO!http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif!http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif!http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif!http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif Aż mi się łezka w oku zakręciła....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie... dwa tygodnie roboty zakończone a oto co na dzień dzisiejszy jest zrobione... cała elektryka podpięta, V6 pod machą, skrzynia równierz... Z tego co wiem to zostało mi jeszcze przełożenie wydechu, zawieszenia, hamulców, wspawanie trzeciej łapy silnika, pospawanie podłogi, wspawanie nowej poprzecznicy z wiatrakiem do klimy, złożyć wnętrze do kupy tak na picuś glancuś, założyć chłodnicę klimy i zwykłą a póżniej to już tylko kosmetyka:-) Decha rozdzielcza jest już w środku, zespół sterowania nawiewem również i.... Chorobcia już mam mały mętlik w głowie... Jak bóg da to normalnie w środę robię jazdę próbną... pod jednym warunkiem... Muszę sprzedać trochę części bo jestem spłukany i to delikwentnie... wczoraj alternator kosztował mnie 110 zł... a to tylko dlatego że pewien magik z dwóch złożył mi jeden a przy okazji trzeba było wymienić regulator napięcia bo się uszkodził... A GrzECHO twój był dokumentnie spalony... aby obudowa była cała a tak to nawet sruby trzeba było przełożyć bo były już przegrzane i zaczynały się aż kruszyć... W każdym bądż razie zobaczcie jak to wygląda...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A oto stróż podwórka który nie pozwala nikomu mi przeszkadzać bo sam nie może doczekać się przejażdżki V6;-)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tyle zostało z GrzECHOLOTA... (przepraszam GrzESIU:-()

Dołączona grafika

 

W między czasie odwiedził mnie Rafi (brat GrzECHA) i przyjechał czymś naprawdę wielkim... Zresztą zobaczcie sami...

Dołączona grafika

 

No i nie omieszkam się pochwalić że dostałem również poteżny komplement od mojego szanownego kolegi z forum i z real-a który wiele razy pomagał mi w trudnych chwilach z moim opelkiem a jego nick to... mech124... Jak zobaczył co się u mnie dzieje w stodole powiedział tylko tyle "Myślałem że to ja jestem McGgajwer(nie wiem jak to się pisze) ale ty bijesz mnie na głowę..."

 

Pozdrofka... lecę się wykąpać...

 

 

 

P.S.

GrzESIU... musisz zmienić avatka....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szczerą nadzieję że wszystko zadziała za pierwszym razem bo jak nie to :D;)http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/evil.gif http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/evil.gif 8):evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: I znowu będę musiał się bawić.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wymieniony... czekam teraz na kolegę mech124 aby pospawał mi troszki Vectrę a do tego pomoże mi przy ustawieniu skrzyni biegów bo normalnie masiakra jest... tak kiepski dostęp że to aż głowa boli... Jak narazie wyregulowałem na tyle że wszystkie biegi wchodzą ale nie mogę wrzucić wstecznego dlatego obawiam się że coś spier..... Ale da się poprawić :D

 

[ Dodano: Sro Paź 10, 2007 08:22 ]

Muszę się pochwalić normalnie bo nie wytrzymam... Autko siedzi już na nowym zawiasie, ma założony wydech i dzisiaj spawanko... Hamulce też już od V6 siedzą... Zostało jeszcze złożyć front, założyć chłodnicę i złożyć wnętrze.... Może pod koniec tygodnia wszystko zadziała i wrócę vectorem do domu hehehehehehehehe... Byłoby miodnie... I to prawie wszystko samemu....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności