Skocz do zawartości

Jak wyjąć alternator + kilka innych pytań.


Gość alkojestok

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alkojestok

Witajcie !

Mam problem ponieważ ładowanie w samochodzie się skończyło :P

Próbowałem wyjąc alternator na różne sposoby. Przekręcałem go, wyciągnąłem rurę od intercolera.

Jednak cały czas go coś blokuje. Macie jakieś porady?

 

Kolejne pytania.

Opel ma przejechane prawie 400,000 km (silnik 1.7 dti Izusu 2004)

1.Muszę mu wymienić olej + filtry, jaki olej przy takim przebiegu? nie bierze oleju, nie dymi.

2.Termostat padł, jaki kupić? oryginał, czy zamiennik?

3.Prosiłbym o oznaczenia akumulatora, tzn model ponieważ go nie posiadam

4.Leje mi olej z przewodów olejowych do chłodniczki na łączeniach. Czy wystarczy wymiana uszczelek (jeżeli znajdują się tam), a jeżeli nie to co ?

5.hamulec ręczny nie trzyma, czego może być to wina?

 

Pozdrawiam, Mateusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alkojestok

Widzę że forum nie jest chętne do pomocy...

 

Alternator wyciągnąłem, przynajmniej tyle.

 

ale co z resztą ?

 

Kolejne pytania.

Opel ma przejechane prawie 400,000 km (silnik 1.7 dti Izusu 2004)

1.Muszę mu wymienić olej + filtry, jaki olej przy takim przebiegu? nie bierze oleju, nie dymi.

2.Termostat padł, jaki kupić? oryginał, czy zamiennik?

3.Prosiłbym o oznaczenia akumulatora, tzn model ponieważ go nie posiadam

4.Leje mi olej z przewodów olejowych do chłodniczki na łączeniach. Czy wystarczy wymiana uszczelek (jeżeli znajdują się tam), a jeżeli nie to co ?

5.hamulec ręczny nie trzyma, czego może być to wina?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

gratuluje postępu w pracach

ad1 starszych samochodach o nie wysilonych jednostkach napędowych lepiej stosować oleje mineralne, zwłaszcza wtedy, gdy wcześniej w silniku znajdował się olej mineralny.

ad2 może być zamiennik ale dobry

ad3 72 Ah w zupełności wystarczy, (na większej pojemności będzie nie doładowany)

278 mm - długość, 175 mm - szerokość,175 mm - wysokość(ale bywają i wyższe o ok 3 cm)

ad4 sprecyzuj

ad5 powodów może być kilka, sprawdź bębny,okładziny cierne, linki i przy okazji stan pancerzy linek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Muszę mu wymienić olej + filtry, jaki olej przy takim przebiegu? nie bierze oleju, nie dymi.

 

Najlepiej ten sam co do tej pory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co za bzdury, broń Boże minerala!!!

Zajedziesz turbosprężarkę i dopiero będzie problem. Lej 5W30, nawet się nie zastanawiaj. Nie ma sensu przepłacać, wystarczy oryginalny olej GM Dexos2.

 

Akumulator zalecany to 54 lub 60Ah, ale nie słuchaj opowieści, że gdy założysz akumulator większej pojemności to będzie on niedoładowany - to największa bzdura Internetu. Załóż największy jaki się zmieści, a nigdy nie zabraknie Ci prądu, szczególnie w niskich temperaturach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

Dokładnie , jeśli piszesz że oleju nie ubywa zostań przy takim jaki był wlany.

Termostat, tu chyba nie będzie tanich podróbek, przynajmniej jak ja kupowałem sprzedawca dał mi za 80 zł.

Akumulator mam 70 Ah

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Napisałeś, że udało Ci się wyjąć alternator, a ja nie widzę możliwości jego wyciągnięcia. Z dołu belka z boku kalieś ustrojstwo aluminiowe. Jak możesz dać jakieś wskazówki to będę rad. Jak fotki daloby sie załączyć z opisem to byloby super.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności