Skocz do zawartości

Brak wężyka podciśnienia


Gość chris_akina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chris_akina

Witam.

Mam pytanie odnośnie swojej corsy. Posiadam silnik c12NZ 8 zaworów 45 km. Przeglądając inne corsy zauważyłem, ze przy filtrze powietrza znajduje się u nich taki wężyk podciśnienia idący do przepustnicy. U siebie posiadam filtr, który nie ma wogóle takiego miejsca na taki wężyk. W przepustnicy mam takie dwie "dziury", z jednej wychodzi dosyć krótki wężyk, który łączy się z czymś z przodu przepustnicy. Drugi jest wolny, nic do niego nie jest podłączone.

Czy to oznacza, że mam filtr z innej corsy? Czy ten wężyk wpływa na spalanie, osiągi, itp.? Zauważyłem, że gorący silnik słabnie, może to przyczyna.

Załączam obrazek, znaleziony na otomoto, chodzi mi o ten czerwony wężyk po lewej.

Pozdrawiam :)

post-27881-0-34444100-1330379933_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Wszystko gra, odmy obydwie są podłączone prawidłowo i to nie jest ten czerwony wężyk. Odmy to te dwie czrne rury wychodzące z pokrywy zaworów, jedna idzie do przepustnicy, a druga gdzieś w dół silnika. Ten czerwony wężyk steruje klapą w filtrze powietrza. Reguluje dopływ ciepłego i zimnego powietrza. Wszystko wg tego zdjęcia jest dobrze podłączone- ładnie gra;) Jeśli czujesz spadek mocy to najprostszy sposób zamontuj ten wężyk lub ściągnij tą rurę co idzie do filtra powietrza od osłony kolektora wylotowego.A tak pozatym to jest chyba silnik 12sz, Nz ma aparat zapłonowy tu masz cewkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_akina

Tylko, że to zdjęcie, które tu podaję jest poglądowe. Chodzi mi o to, że w moim filtrze nie ma wejścia na ten czerwony wężyk. Czy to oznacza, że mam zły filtr, czy moja corsa (c12nz 8v 45 km) tak już po prostu ma?? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten mieszacz powietrza masz w przednim pasie nad chłodnicą zaraz na początku wlotu i tam powinien być podpięty ten wężyk.

post-298-0-46589400-1330446857_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Są obudowy filtra powietrza które nie posiadają tego wejścia na ciepłe powietrze. Kiedyś miałem taaki, zwykła puszka z wkładem. Niemasz wejscia bo masz tą najprostszą puszkę. Mi się trafiła corsa z demobilu i zrobiłem podmiankę, ale bez wejscia ciepłego powietrza też da się żyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności