Skocz do zawartości

Prędkość maksymalna i spalanie 1,7 DTI


Gość protek

Rekomendowane odpowiedzi

Ile maksymalnie wyciągacie w swoich corsach z silnikiem 1.7 DTI 75KM ? Nie wiem czy ja cos mam zwalone bo max to 160 i koniec na około 3,8k obrotow i nic dalej niechce isc a jak probowalem z gorki to tez max 165.

I czy tez to jest normalne cały czas takie samo spalanie w okolicach ~5.8l/100 czy to trasa czy po miescie czy w zimie ciagle takie samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość corsiarz_one

Niby fabrycznie jest v max 170km/h

Spalanie róznie to bywa , mi ostatnio w cyklu mieszanym - w tym wiecej miasta wyszło 5,4

W mrozy wyszło 5,8

W lato będzie jeszcze mniej :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja w tej samej wersji dobiłem już do 170km/h raczej bez problemu, nie próbowałem więcej póki co bo nie byłem pewien czy nie odlece ;)

CO do spalania to troszke większa rozbieżność. Brak komputera ale z moich obliczeń wynikło, iż na autostradzie przy prędkości 130-140km/h spalanie w granicach 5l/100 jednak na miescie przy powiedzmy mało oszczędnej jezdzie bierze nawet do 7l/100km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich obliczeń wynikło, iż na autostradzie przy prędkości 130-140km/h spalanie w granicach 5l/100

coś nie bardzo wierze w 5 litrów przy 140km/h...

 

Te 165-170 max to normalna prędkośc przecież ten silniczek jest słabiutki..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś nie bardzo wierze w 5 litrów przy 140km/h...

 

Te 165-170 max to normalna prędkośc przecież ten silniczek jest słabiutki..

 

zwroc uwage że wpływ na prędkość maksymalną mają wielkości kół, koło o 1cal mniejsze mogą spowalniać auto nawet o 5-10km/h. Ja mam 15calowe. Druga sprawa że nie tylko wielkośc obrotów i prędkość wpływa na spalanie samochodu, jednostajność obrotów silnika i stała prędkość sprawiają że silnik nie jest tak obciążony potrzebą zwiększania predkości przez co i paliwa potrzebuje tylko co by tą prędkość utrzymać. Sprawdziłem to jadąc autostrada ponad 200km wiec ciezko tu o pomylke. Poprzednia mialem Vectre B 1.8 115KM, w miescie przy ciezkiej nodze dochodzilo spalanie do 12l/100km jednak na autostradzie przy jednostajne predkosci 170/180km/h zabrala zaledwie 8litrow mimo wysokich obrotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś nie bardzo wierze w 5 litrów przy 140km/h...

 

Bardzo możliwe. W zimie mierzyłem astrę , na autostradzie przy prędkościach 130-150 przy załadowanym aucie wyszło mi 5,5.

 

W ten weekend jeździłem w dłuższą trasę, na jednym zbiorniku zrobiłem 1163 km (2 osoby dorosłe + 2 dzieci + caały bagażnik). Po powrocie wskazówka była blisko czerwonych kresek , jednak kontrolka rezerwy jeszcze się nie świeciła. Nie tankowałem jednak ponownie by wyliczyć spalanie.

 

Wg. danych producenta do zbiornika wchodzi chyba 52l, mi się udało nalać troszkę więcej.

Tyle kilometrów zrobiłem na połowie zbiornika, potem już spadało szybciej.

zdjcie0181b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. danych producenta do zbiornika wchodzi chyba 52l, mi się udało nalać troszkę więcej.

odbiegając od tematu ja tylko mam szczerą nadzieje, że te ilości paliwa mieszczące się ponad wartości podane przez producentów w baku są spowodowane marginesem błędu a nie tym, że dystrybutory na stacjach zaniżają litraż i robią nas po 50-100ml na litrze :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Karikus

Ja jechalem max 140 - bylo glosno i nie chcialem szybciej (wtedy jeszcze mialem popsuty przeplywomierz i wyprzedzalem tiry na "slowo honoru" :), a tak po Wawie jezdze na 4 biegu 60 km/h, czasem wrzucam 5-tke i wychodzi 5,3 L/100km, natomiast w trasie staram sie maksymalnie do 90 (wtedy spalanie spokojnie spada ponizej 5L) - kiedy obroty w dieslu wypadaja miedzy 1500 a 2000 wtedy jest najekonomiczniej, taka zasada, jak najwyzszy bieg i jak najmniejsze obroty, ale miedzy 1500 a 2000. Ostatnio mam duze problemy finansowe wiec wiem co pisze, sprawdzone:) Pzdr!

 

acha do zbiornika wlazi mi 45 litrow, ostatnio w trasie na 1/4 baku paliwa zrobilem 270 km czyli wyszlo 4,2L / 100km

Edytowane przez Karikus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość potwo-or

Trochę mała prędkość jak na 1.7. Moja corsa d 1.3 potrafi pojechać 165 (wg GPS) czyli 175 wg licznika

 

A co do spalania. To przy 120-140 na autostradzie 5,2... A jak się testuje autostradę Łódź-granica to 6,5 (od 150km/h w górę)

 

Do zbiornika zauważyłem, że wchodzi wiecej niż deklarowane 40 litrów. Ostatnio dojechałem do stacji na rezerwie (i jakiś czas się paliła rezerwa) i weszło 42 litry. Czyli zbiornik ma ok 45. Poza tym zauważyłem, że podziałka na wskaźniku paliwa np. pierwsza jedna czwarta od drugiej rózni się 4-5 litrami.

Edytowane przez potwo-or
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności