Skocz do zawartości

Prędkość maksymalna i spalanie 1,7 DTI


Gość protek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na swojej doszedłem do 184km/h (wg GPS i drugi samochód za mną), obroty około 5k :twisted:

Spalanie jakie wyliczyłem wtedy ~8L.

Normalnie po mieście 5.4L/100km, z cięższą nogą. Po wakacjach w tym roku na jednym baku 35L 800km, 4.3L/100km, średnio 90-110km/h.

Tankuję zawsze do pełna, przed/tuż po włączeniu się rezerwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dosyć skromne spalanie, możesz być dumny. U mnie ciężka noga na mieście zamyka się przy 7 litrach, ale zabawa jest przednia także warto te dwa litry doliczyć ;) a powiedz jeszcze jakie koła masz założone?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja swoją poleciałem 180 prawie bo było z górki ale to już był prawdziwy hardcor i niezbyt zdrowe dla silika bo obrotomierz wskazywał już lekko ponad 5 tys. i w samochodzie było głośno, wręcz wyło. Chwilę później zwolniłem bo żal mi było auta. Co do spalania to powiem że jest bardzo mieszane. Zauważyłem że jadąc np. po obwodnicy czy autostradzie równą setkę to spalanie jest minimalne, jakieś 4.5 l ale gdy lece już normalnie 120-130 kreseczka od paliwa w nie dużym tępie ale spada. Wniosek : zmieniaj sobie biegi spokojnie przy 2-2.5 tys i nie przeciągaj jej a będzie paliła mało, ja tak robie i spokojnie nie mam powodów do niepokojenia się , przy zmianie poniżej 2 to słyszałem że bd nie zdrowo dla silnika Diesla z turbiną bo właśnie po to ona jest że gdy się załącza to spalanie spada. Ale nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony u mnie to 185/55/R15 Barum Bravuris. Co do ciężkiej nogi to chodzi mi o dynamiczne ruszanie i zmianę biegów w okolicach 3-3.5tys. Nie szczypię się też specjalnie z prędkościami max (szczególnie jak lecę po autostradzie) - 120-140 to norma.

Te dwa dodatkowe litry pojawiają się u mnie w zimie, kiedy widzę pustą drogę(naprawdę pustą + z dala od ludzi), ładny zakręt, trochę śniegu...kontrolowane poślizgi to jest to ;)

Paliwo przy 120+km/h leci ciurkiem i nie ma się co spodziewać, że będzie super ekonomicznie. Ale w porównaniu do innych samochodów to i tak bardzo przyzwoity wynik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

ja to sie dziwie jak wy to robicie 5.2, 5,5 l po miescie ?? na trasie tak ale do 110 ale po miescie to 7-8 az sie prosi a w zimie to i z 9 wezmie a wtryski sa oki pompa tez kąt wtrysku w normie i dawka paliwa tez nie wiem jak wy to robicie :|

Edytowane przez MruQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do baku mozna spokojnie 45 l upchnac a jak juz wskazowka nie drgnie od dolu to nawet 46 wejdzie

to wszystko pod sam korek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja to sie dziwie jak wy to robicie 5.2, 5,5 l po miescie ?? na trasie tak ale do 110 ale po miescie to 7-8 az sie prosi a w zimie to i z 9 wezmie a wtryski sa oki pompa tez kąt wtrysku w normie i dawka paliwa tez nie wiem jak wy to robicie :|

 

Bo to są nierealne i wyimaginowane wyniki ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. W CC bak ma 44-45L więc nie wiem jak można tyle upchnąć albo nawet 46. Kontrolka rezerwy zapala się przy zużyciu 39-40L.

Nie wiem też co w tym dziwnego jeśli chodzi o spalanie - kolega w AG kombi 1,7CDTI (82KM) spalanie w mieście (W-wa) ma 5,5L przy normalnej spokojnej jeździe. Ja moim Z13DT latem na baku do zapalenia rezerwy robię 850km w cyklu mieszanym, zimą 800km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bad cos mało pali Twojemu koledze AG. posiadam ten silnik 1.7cdti 80km (zapewne o ten chodzi) i spalanie w trasie przy oszczednej jezdzie(z klima)4.8.Do pracy 20km w jedna strone 5.3 w lecie i w zimie do 6l tez oszczednej jazdy(bez miejskiej).Miasto od 5.8 bez duzych korków tez oszczednej jazdy.Posadam hatchback

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności