Skocz do zawartości

Kontrolka auta z kluczem


Gość Jacek Gd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacek Gd

Koledzy,

 

przekrecam kluczyk, zapala się kontrolka auta z kluczem. Odpalam silnik, 2 sekundy i kontrolka gaśnie. Wg instrukcji obsługi auta, to nic nie oznacza i nic z tym nie trzeba robić. Silnik chodzi równiutko, auto zbiera się jak należy, pali na dotyk, generalnie nie ma się co czepiać. Diagnostyka auta też nie wykazała żadnych błędów. Tylko ta kontrolka przez 5 sekund z rana drażni co dzień. O co z nią chodzi? Ktoś wie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie kontrolka auta z kluczem nie powinna sie zaswiecać a jeśli juz to powinna gasnąć wraz z odpaleniem samochodu. moze na jakiś lepszy komp trzeba podjechać i sprawdzić. u mnie na przykład jak nie mam żadnej awarii to wogóle sie nie pojawia. a byłeś na kompie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał:

 

Diagnostyka auta też nie wykazała żadnych błędów

 

Tylko nie wiemy jakim sprzętem.

 

Gdyby to był silnik diesla, to podejrzana była by świeca żarowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek Gd

wg mnie kontrolka auta z kluczem nie powinna sie zaswiecać a jeśli juz to powinna gasnąć wraz z odpaleniem samochodu

 

No gaśnie dosłownie w 1-2 sek po zapłonie. Byłem na kompie, ale nie w ASO, u kumpla w warsztacie, co ma jakiś uniwersalny interfejs. Czekam na ELM327 od VIAKEN`a. Może tym coś znajdę?

Najlepszy jest zapis w instrukcji auta, gdzie piszą, że takie objawy nic nie znaczą :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hansiwo

ELM 327 odczytuje tylko błędy silnika - te przy których pokazuje się kontrolka silnika z napisem "check". Podobno przez Vauxcheck można sprawdzić trochę więcej ale jezeli chodzi o dokładną diagnostykę to ELM 327 odpada - wiem bo jakiś czas temu nabyłem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek Gd

ELM 327 odczytuje tylko błędy silnika - te przy których pokazuje się kontrolka silnika z napisem "check". Podobno przez Vauxcheck można sprawdzić trochę więcej ale jezeli chodzi o dokładną diagnostykę to ELM 327 odpada - wiem bo jakiś czas temu nabyłem...

 

Rzeczywiście ELM327 nic nie pokazał. Jaki inny kabelek jest w stanie zrobić dokładny skan auta? Viakem proponuje mi OP-COM, ale cena zwala z nóg.

Zastanawiam się, czy kontrolka nie zgłasza jakiegoś problemu z immobiliser`em. Kupiłem auto z dwoma oryginalnymi kluczykami plus jeden dorabiany. Jeden z oryginalnych jest bez immobiliser`a i może ktoś przekładając sprzęt do nowego kluczyka coś namieszał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności