Skocz do zawartości

Piszczenie, chrobotanie z okolic rozrządu


Gość danielek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość danielek

Witam serdecznie,

 

szperałem troszkę na forum, ale nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na mój problem ...

 

Jakieś 2 tysiące kilometrów temu wymieniałem rozrząd tj. pasek Contitech, pompa Rouville, napinacz Litens.

 

1000 km temu zauważyłem, a właściwie usłyszałem popiskiwanie dochodzące z okolic rozrządu po rozgrzaniu się silnika.

 

Mechanik stwierdził, że popiskiwanie (podobno niektóre loga na paskach malowane są farbami które w kontakcie z metalowym

napinaczem mogą pisknąć ...) to nie jest aż tak bardzo niebezpieczne.

 

Po przytkaniu ucha do obudowy słychać jednak inne dziwięki jakby chrobotało łożysko jakieś, czy pasek ...

Mechanior powiedział również, że jeśli coś to tylko napinacz może być uszkodzony ...

Tak więc muszę coś kupić nie wiem tylko czy pasek czy napinacz ...

Czy napinacz faktycznie może żetolić ?

 

Przy ściągniętym pasku wielorowkowym piszczy i chrobocze tak samo, dodatkowo owo piszczenie słychać głownie przy wyłączeniu silnika ...

 

Dziękuję z góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

U mnie w corsie V8 też chrobocze coś po rozgrzaniu się silnika, poczytałem trochę w necie i może to być coś od strony korbowodu, ale to nie jest pewne. Wlasnie jestem przed zmianą rozrządu wiec cieżko powiedzieć. U ciebie moze to być napinacz lub pompa, albo zupełnie co innego. Jedyne co przycchodzi do glowy to wymiana tych dwóch rzeczy na produkty markowe- INA, SKF i sprawdznie czy pomogło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danielek

Dziękuję za sugestie.

Moje części są markowe ... ;-)

 

EDIT. Czy możliwe ze pompa wody może wydawac takie odgłosy ?

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrobotanie może pochodzić z jakiegoś łożyska

a posiada je zarówno rolka napinacza jak i pompa.

 

Jeśli masz obawy o dalszą bezawaryjną jazdę

i rzeczywiście jest to dosyć słyszalne

- nie zostaje Ci nic innego

jak zdemontowanie obudowy i sprawdzenie części

jedna po drugiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danielek

Byłem u kolejnego mechanika, obadał sprawę, zasugerował pompę wody, jest tam jakaś "reperaturka" (tylko to słowo przychodzi mi do głowy ;-)), która może chrobotać ...

 

Najgorsze jest to, że to nie odnalazłem paragonu za części, co by można było reklamować ;-(

Reasumując już nie kupię pompy Rouville ...

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owo piszczenie słychać głownie przy wyłączeniu silnika ...

Tak samo jak u mnie,czasem jest też słyszalne przy dobrze rozgrzanym silniku na wolnych obrotach.

Moja diagnoza to pasek.

Popiskuje już tak od zeszłego roku,ale nic mu się nie dzieje nie widać żadnych uszkodzeń więc będzie chodził dalej.

Kiedyś podobny objaw miałem na wielorowkowym,ale z biegiem czasu się wyciszył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w skrócie łożysko pompy

 

Jeśli rzeczywiście uszkodzona próbować możesz i bez paragonu

http://reklamacjatowaru.pl/czy-reklamacja-bez-paragonu-jest-mozliwa/

http://www.strefabiznesu.pomorska.pl/artykul/reklamacja-bez-paragonu-nie-wierzcie-sklepowym-wywieszkom-ze-trzeba-go-miec-56832.html

a nóż ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności