Skocz do zawartości

Duży serwis - kopułka, palec, przewody WN, świece...duzo tego.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

planuje w najbliższym czasie zrobić spory serwis silnika w mojej CB

 

Z olejem, filtrem sobie poradzę. Ze świecami i przewodami również, ale będę się brał za wymianę palca rozdzielacza (Corsa jest u mnie ponad 4 lata i przejechałem już 19 tys., a nie wiem czy wcześniej to ktoś wymieniał...), kopułki, przewodów Wysokiego Napięcia, uszczelki miski olejowej...

 

Jakie firmy wybrać ?

Po kolei:

1. Świece NGK - made in Japan to oczywiste 8)

2. Kable WN ? Wyczytałem, że Sentech i Beru jest dobre, a NGK najlepsze ;)

3. Kopułka i Palec - Beru ? Co polecacie ?

4. Olej - Valvoline Maxlife 10W40 :D

5. Uszczelka miski olejowej - FEBI ?

 

No i jakbyście mogli napiszcie czy:

A. Wymiana uszczelki miski olejowej jest trudna ? Czy na zwykłym kanale ze zwykłymi kluczami to wymienię? Czy w C12NZ trzeba odkręcać wydech ?

Coś wyczyścić - np. dno miski olejowej ?

B. Jak się wymienia kopułkę i palec? Wyczytałem, że nie trzeba ustawiać zapłonu jak się uważa i tak samo wszystko włozy :D Czy w Corsach tez tak jest ? Co mogę zepsuć ? Może jakiś opis kogoś kto to już robił?

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

P.S. przebieg mam już 195 500 km - warto gdzieś dodatkowo zajrzeć w silniku/ aucie przy "okazji" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Uszczelka miski banał, wyczyść okolice miski, zdejmij miskę, załóż nową uszczelkę posmaruj ją silikonem wys.temp. Uwaga gdzieś na łączxeniu miski i silnika trzeba silikonem więcej maznąć, w książce "sam naprawiam corsa" dokładnie pokazali gdzie. Wydech przy tej operacji wg, uznania, mozna poluzować na śrubach w kolektorze odkręcając je lub na cybancie i jakos się wcisnąć. Miskę zdejmij i wyczyść dokładnie benzynką, środek i wierzch.

 

O świecach i kablach dużo jest na forum, to co podałeś jest dobre, nie kupuj JAnmorów.

 

Przy okazji oglądnął bym rozrząd- odkręć górną osłonkę od strony filtra pow. Wymienił uszczelkę klawiatury zaworów jak cieknie( 8zł) robota banał- odkręcenie 8 śrubek i 2 cybantów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pokrywy zaworów ma rok - wymieniłem ją samodzielnie i jest szczelna.

 

Rozrząd ma ok. 18,5 tys. km i był wymieniony wraz z pompa wody ;)

 

 

Koniecznie jest potrzebny silikon wysokotemperaturowy ? Bo wiem, ze zanim się zaleje olejem to musi odstać aż stwardnieje... z 24 godziny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

"opel corsa obsługa i naprawa" strona 30-31 pokazane jest gdzie trzeba dać sylikon. Uszczelkę można pociągnąć cienkim filmem silikonu żeby zatkać pory. Ja bym zostawił chociaż na te 12h. i potem tylko droga z kanału na parking i kolejne 12 h do stwardnienia

post-20274-0-60892400-1331761041_thumb.jpg

Edytowane przez mietekforce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"opel corsa obsługa i naprawa" strona 30-31 pokazane jest gdzie trzeba dać sylikon. Uszczelkę można pociągnąć cienkim filmem silikonu żeby zatkać pory. Ja bym zostawił chociaż na te 12h. i potem tylko droga z kanału na parking i kolejne 12 h do stwardnienia

 

Jakiej firmy silikon kupić ? czy jest to obojętne byle by był wysokotemperaturowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności