Skocz do zawartości

Wtryskiwacz i Mapa silnika


Gość pjabs

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem auto to Opel Astra F 1.6 XSZR BP i LPG.

Po zimie mam masełko to wiadomo zima była tym się nie przejmuje . Tylko przy 1500obr/min trosze autko mi się dławi czego to może być problem? Dodam także, że ostatnio zauważyłem jak oglądałem wtryskiwacz z zewnątrz, że przewód ciśnieniowy od mapy silnika jest dobrze spocony (mokry). Instalacja gazowa nie ma nawet roku także wydaje mi się że wszystko działa jak trzeba. Usterkę tą zauważyłem na gazie a jak sprawdzałem to na benzynie to też występuje dla jest mniej zauważalna, albo w ogóle nie występuje. Proszę o pomoc bo wydaje mi się że nie jest to wielka usterka i sam sobie mogę z nią dać rade. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam także, że ostatnio zauważyłem jak oglądałem wtryskiwacz z zewnątrz, że przewód ciśnieniowy od mapy silnika jest dobrze spocony (mokry).

???

 

Sonda lambda działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem sondę lambda nie wiem czy dobrze .

- odpaliłem silnik

- odpiołem złączy sondy lambda

- podpiołem woltomierz miedzy wtyk od sondy i obudowę sondy oraz jeszcze miedzy wtyk od sądy i masę silnika wynik jaki otrzymałem to 0V

- co prawda miernik mam słaby bo mierzy z dokładnością +/- 1V

 

Czy dobrze zmierzyłem sondę?

Sonda jest pewnie uszkodzona skoro nie daje napięcia tak ?

 

Dodam, że ostatnio wymieniałem uszczelkę za aparatem zapłonowym (o-ring), nie miałem z tym problemów prosta wymiana i już nie wycieka jak na razie. Problem z tymi obrotami pojawił się z zimie ale tylko przy tych 1500obr/min a ostatnio coś głupieje ten silniczek. Kiedyś mechanik stwierdził, że kolektor wydechowy jest zgniły ale go nie wymieniałem bo autko dobrze chodziło .

 

Mam pytanie jeszcze co do spoconego przewodu do mapy silnika mógł bym go jakoś przeczyścić ,może on się tam gdzieś zatkał i dlatego on tam tak wariuje .

Proszę o pomoc , dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem u gazownika sondę lambda sprawdził działa . Wczoraj z gościem sprawdziliśmy różne możliwości okazało się że problem jest na gazie i benzynie . Dodam ze wymieniłem przewody WN . Sprawdziliśmy też katalizator nie był zapchany . Sprawa wygląda tak że problem bardziej jest odczuwalny na BP jak na LPG ale jest zauważalna dziura w przyspieszeniu na LPG . Na postoju na BP trzęsie silnikiem przy pewnych obrotach. Wężyk od mapy silnika od strony wtrysku dalej jest spocony zdjęcie poniżej.

 

post-23222-0-49679100-1333192757_thumb.png

 

Przeczyściłem silniczek krokowy . Od czepiłem też wiązkę z przewodami od mapy takimi trzema jednego koloru na postoju i nic się też nie zmieniło z podłączoną mapą czy bez . Moim zdaniem jest to mapa wtrysku ale prosił bym o wasze opinie . W razie pytań odpowiem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem rozwiązany . Przyczyna teraz nawet wydaje się być oczywista przestawiony rozrząd o 2 zęby. Temat zakończony . Jedna uwaga tak jakby jeszcze ktoś sobie nie zdawał sprawy jak ja kiedyś nie wolno odpalać auta na po pych (zwłaszcza auta które ma rozrząd na pasku )przez to zaczęły się moje problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności