Skocz do zawartości

bierze olej po wymianie uszczelki pod glowica


Gość dobry2001

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dobry2001

Witam, jak w temacie po wymianie uszczelki w mojej asterce 1.6 8V 74KM 1998r. pod glowica, samochod zaczal brac duzo oleju. Teraz dolewalem 1,5 litra na 5 tyś km., przed wymiana bral male ilosci moze kilka setek na 10tyś. Opisze sytuacje:

 

Wydmuchalo mi uszczelke miedzy 3 a 4 garem, zostala ona wymieniona razem z uszczelkami pod klawiatura i kolektorami, bylo planowanie glowicy. Odkad wyjechalem samochodem z warszatu zaczelo sie branie oleju. Widze ze pod korkiem zbiera sie bialy szlam na zimnym silniku i na zapalonym silniku jak odkrece korek od oleju, dmucha powietrzem i pluje olejem. Prosze o pomoc bo juz zainwestowalem troche w samochod i niechcem ladowac sie z nowu w koszty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz23and

A plunu ci nie ubywa chlodniczego.A i zmierz kompresje jak kolega wyzej pisal,a powymianie mam nadzieje z jakies 500km jezdziles oszczedzajac silnik bo jak dawales mu buta to mogla znowu walnac uszczelka i czy ci wymieniali uszczelniacze na zaworach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dobry2001

Z tego co widze plynu chlodniczego nie ubywa, uszczelniacze nie byly wymieniane (oczywiscie mechanik nic mi o tym nie wspominal takze raczej nie wymienial) a jak sprawdzic kompresje to tylko u mechanika i czy odma jest zatkana? Powiem szczerze nie mam pojecia gdzie tego szukac. Co do kopcenia to nie zauwazylem na niebiesko ale jeszcze przez jutro sprawdze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz23and

To sie zapytaj mechanika czy sprawdzal ci szczelnosc zaworow w glowicy i czy wymienial te uszczelniacze bo przez nie moze brac olej i go spalac,przy takiej naprawie to ja zawsze sprawdzam glowice lub jak nie mam czasu to daje do warsztatu specjalizujacego sie w tym i oni sprawdzaja czy wszystko ok z zaworami i planuja odrazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dobry2001

Rozmawialem z mechanikiem ktory mi to robil i powiedzial ze nie wymienial uszczelniaczy na zaworach bo byly dobre, powiedzial mi tez ze szczelnosc zaworoch sprawdzal poprzez zalanie ich nafta i pozostawienie na noc tak samo zalewal tloki! Cos mi sie wydaje tutaj dziwnego. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz23and

Korde jak on ci sprawdzil jak nie rozebral zaworu,hm moze jakis sposob mial ale ja bym wymienil jak mialbym glowice na wierzchu,teraz bedziesz mial dodatkowy koszt przez to a tak to co on powiedzial ze ci olej zre silnik ze pewnie pierscienie olejowe sa slabe- mozliwe ale i uszczelniaczy tez nie mozna wykluczyc.Szczelnosc moze i maja ale olej moga puszczac i temu ubywa ci oleju.

Edytowane przez mariusz23and

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafcio693

co to za mechanik..zawsze jak robi sie uszczelke pod glowica to wymienia sie uszczelniacze zaworow, bo to nie drogi koszt..a masz 100% pewnosc ze bedzie ok..dochodzi tez planowanie glowicy i szczelnosc plaszcza wodnego...robi sie raz a dobrze..teraz nie wiadomo czy olej jest pobierany przez uszczelnaicze zaworowe czy pierscienie..

dodano

teraz jedynym wyjsciem bylo by wymienic uszczelniacze zaworow bez sciagania glowicy..najszybciej i najtaniej..a jesli to nie pomoze to pierscienie

Edytowane przez daro
scaliłem posty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł_astra

w Mojej świeżo nabytej Asterce tez wymieniona była uszczelka pod głowica i szlif bloku :)

i widzę też lekko olej bierze . wystarczy na rurę popatrzeć jaka okopcona :D

co do Palenia oleju... Ople Lubią olej miałem kiedyś Vectre 1.6 16V 1998r cuda wianki wpiszcie w Google " Vectra 1,6 16V palenie oleju" można książkę napisać :)

piła tyle ze z Castrola na Mineralny lotos przeskoczyłem żeby tani olej był :D

najlepsze opinie to takie żeby " ceramizer lać" istna poezja

lub olej Motul heheh.

 

 

Pierścienie raczej po 300tyś mogą już padać , zależy jak kto jeździł .

Co do uszczelniaczy to najszybciej

Ostatnio byłem u mojego mechanika i własnie był klient z Astra 1,6 16V ze pije oliwę :) . mówił ze najszybciej uszczelniacze :) Chyba sam do Astry kupie i wymienie

 

Opel ma strasznie delikatne silniki szczególnie te 16V wyciągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności